Trabzon na krilima Edina Višće postao prvak Turske. Pogledajte slavlje navijača i ulazak na teren

Trabzon, turski grad na obali Crnog mora, večeras neće spavati. Nogometni klub Trabzonspor večerašnjim remijem nad Antalyasporom osigurao je titulu državnog prvaka, prvu nakon daleke 1984. godine.

Na krcatom Medical Park stadionu domaćin je poveo već u trećoj minuti, danski reprezentatiovac Andreas Cornelius je bio strijelac, da bi početkom drugog poluvremena Alassana Ndao zaledio navijače Trabzona i izjednačio. Zatim je Fredy imao priliku Antalayspor dovesti u vodstvo, ali golman je odbranio njegov udarac s bijele tačke, prenosi SC.

Dorukhan Tokoz je u 62. minuti lidera gurnuo u novu prednost, ali američki napadač Haji Wright deset minuta prije kraja trese mrežu za 2:2. Ispostavit će se da je to konačan rezultat, što je dovoljno da Trabzon osigura titulu.

Edin Višća je odigrao cijelu susret za domaći tim. Ujedno je bh. nogometaš ušao u historiju. Postao je prvi igrač koji je osvojio titule u Turskoj s dva različita kluba, a da nijedan od njih nije Galatasaray, Fenerbahce ili Besiktas. Jedini kojem je to uspjelo.

Trabzonspor tri kola prije kraja ima devet bodova više od prvog pratioca Fenerbahcea, ali je osigurao titulu jer je bolji u međusobnom omjeru.