Treći meč u nizu u kojem je strijelac. Edin Višća ispraćen ovacijama, ali je teren napustio uz bolove

Bivši bosanskohercegovaački reprezentativac Edin Višća nastavio je briljirati u dresu Trabzonspora, a danas je u dva navrata savladao nekadašnjeg reprezentativnog kolegu Ibrahima Šehića koji je golman Konyaspora i tako donio novi trijumf svom timu (2:1), javlja Anadolu Agency (AA).

U derbiju 25. kola turske Super lige lider na tabeli Trabzonspor ugostio je drugoplasirani tim Konyaspor, a bio je to i duel Višće protiv četvorice bosanskohercegovačkih fudbalera.

Gol za vodstvo Tranzonspora postigao je 32-godišnji Višća koji je odličnom reakcijom iskoristio asistenciju Andreasa Corneliusa i savladao gomana Konye Šehića što je bio rezultat prvog poluvremena.

Višća je i u 67. minuti postigao gol nakon odlične akcije Anthonyja Nwakaemea. Pogodak za konačnih 2:1 postigao je napadač Konyaspora Sokol Cikaleshi.

To je treća utakmica za redom na kojoj je Višća postizao golove. On je zbog bolova u nozi napustio teren u 71. minuti, kada je ispraćen ovacijama oko 40.000 gledalaca na stadionu “Medical Park“.

U dresu Konyaspora danas su nastupili i Amir Hadžiahmetović, Amar Rahmanović, dok je na klupi za rezerve bio Marin Ančić.

Trabzonspor je lider na tabeli Super lige sa 60 bodova, a Konyaspor je na drugom mjestu sa 12 bodova manje i jednom utakmicom manje.