U Predstavnički dom PS BH stigla je inicijativa stranaka Trojke da se već danas glasa o smjeni Nebojše Radmanovića iz rukovodstva ovog doma.
Inicijativu za smjenu Radmanovića predala je ranije zastupnica NS-a Sabina Ćudić, a sad je zajedno sa Sašom Magazinovićem (SDP) i Nihadom Omerovićem (NiP) zatražila da se o njoj glasa već danas.
Stranke Trojke zatražile su da se na današnjoj sjednici razmatra zahtjev za smjenu Nebojše Radmanovića ( @SNSDDodik ) iz rukovodstva Predstavničkog doma PSBiH. Zahtjev stiže nakon saopćenja Trojke da raskidaju koaliciju sa SNSD-om. pic.twitter.com/Xhap1gpIFy
— Raport.ba (@BaRaport) January 23, 2025
Ovaj zahtjev uslijedio je nakon što je Trojka saopćila da raskida koaliciju sa SNSD-om, a nakon što je ova stranka bila suzdržana prilikom glasanja o evropskim zakonima.
Raport je još jutro najavio da bi sudbina SNSD-a u vlasti na državnom nivou mogla ovisiti o njihovom glasanju.
Prema informacijama Raporta, ukoliko se danas izglasa smjena Radmanovića na njegovo mjesto bi trebao doći neko iz opozicionih stranaka iz RS, a navodno je glavni favorit Mladen Bosić (SDS). No, da odluka će biti na strankama opozicije iz RS.