Turski veteran vodi Lille prema senzacionalnom naslovu prvaka

Lille je u 36. kolu francuskog prvenstva pobijedio Lens 3:0 i napravio novi korak prema senzacionalnom naslovu prvaka.

Junak Lillea bio je 36-godišnji turski napadač Burak Yilmaz. U četvrtoj minuti zabio je iz penala, a u 40. prekrasno pogodio s više od 20 metara u rašlje za 2:0.

Lens je u 35. minuti dobio crveni karton. Sudija Clement Turpin isključio je domaćeg odbrambenog igrača Clementa Michelina što je dodatno usmjerilo utakmicu na stranu lidera.

Na 3:0 povisio je Jonathan David u 60. minuti. Bio je to još jedan udarac iz daljine koji je probio Lensovog vratara Jeana-Louisa Lecu.

Domagoj Bradarić ušao je u 85. minuti umjesto Xeke.

Lille u idućem kolu dočekuje St. Etienne, a u posljednjem gostuje kod Angersa. U slučaju da pobijedi u obje utakmice, Lille će osvojiti naslov, prvi nakon deset godina i treći ukupno.