Tuzla City pregazila Sarajevo u Zenici: Debakl kakav se ne pamti

Tuzla City je sa 1:5 savladala Sarajevo u Zenici u okviru zaostale utakmice prvog kola Premijer lige BiH.

Čeliković je u šestoj minuti vratio loptu Fejziću pod pritiskom Adnana Džafića, u zadnjem momentu je golman Tuzla Cityja stikao ispred Asmira Suljića, početak utakmice je donio pritisak fudbalera Sarajeva, piše SC.

Dva kornera je u minuti imala ekipa Tuzla Cityja gdje je nakon drugog kornera Nukić ubacio loptu Hrkač bio bolji u skoku od Drobarova vratio je loptu na peterac gdje je Mehidić se najbolje šnašao i loptu poslao u mrežu Dizdarevića za 0:1.
Mehidić je nakon gola dobio žuti kartin radi skidanja dresa.

Samo minut poslije Džafić se našao ispred Fejzića ali je lopta otišla u korner, već u narednom napadu Coulibaly se našao ispred Dizdarevića ali je i njegova lopta završila u koreneru. Odlična utakmice na početku meča, sa dosta prilika na obje strane.

Mešinović je pokušao sa 25 metara, međutim loš je to šut bio, a imao je boljih rješenja iz te situacije. Na drugoj strani Kapić je sjajno proigrao Mulahusejnovića, bez neke velike šanse.

Coulibaly je napravio prekršaj na sredini terena, gdje je zaradio i žuti karton.

Čirjak je oprobao svoj šut u 20. minuti, ni on nije bio precizan. Drobarov je u kontranapadu oborio Nukića pa je i on zaradio žuti karton. Za 25. minuta Tuzla City je izveo čak šest kornera.

Mišić je u 27. minuti pokušao sa vrha šesnaesterca, ali pogodio jednog igrača Sarajeva u odbrani.
Čirjak se našao u dobroj pozicij za šut u 33. minuti, Čeliković mu se ispriječio. Na drugoj strani Mešinović je pokušao sa dvadesetak metara ali je lotpta otišla preko gola.

Sjajno je Coulibaly prošao u 35. minuti koji je ušao u šesnaesterac, međutim loše je šutirao iz dobre prilike za Tuzla City. Čirjak je u 37. minuti poslao odličnu loptu za Džafića, koji nije uspio dobro šutirati.

U 43. minuti ponovo aktivni Colibaly ovaj put prolazi po desnoj strani, pobjegao je Tomaševiću koji ga je oborio u šesnaestercu, a sudija Mateo Musa je pokazao na bijelu tačku. Tomašević je zaradio i žuti karton.

Petar Mišić je izveo jedanaesterac i bio je siguran za 0:2. To je bio rezultat na poluvremenu.

Sa centra je Sarajevo krenulo, Ahmetović je izveo loptu, Tomašević i Drobarov se nisu dobro sporazumjeli Mišić je stigao do lopte, poslao loptu u peterac gdje je Coulibaly pogodio za 0:3.

Mišić u 50. minuti nije dobro primio loptu iz dobre situacije, loša igra Sarajeva na otvaranju drugog poluvremena.

Čataković je imao dobru priliku u 53. minuti kada ga je Čirjak odlično proigrao, na kraju veoma loš šut.

Sarajevo imalo dvije prilike u 68. i 69. minuti međutim bez realizacije. Karjašević je u 72. minuti izašao sam na golmana Dizdarevića, pokušao ga je preći ali nije uspio u toj zamisli.

Mešinović je u 82. minuti sa desne strane ubacio loptu za Smajlagića, međutim Đokanović je bio bliži u poslao loptu u svoju mrežu za 0:5 na Bilinom polju.

Smajlagić je sa lijeve strane ušao u šesnaesterca i šutirao za 0:5.

Hamza Čataković je postigao počasni gol za Sarajevo.

Sarajevo – Tuzla City 1:5 (Čataković 90 +1'/Mehidić 9’, Mišić 42’, Coulibaly 46’, Đokanović ag. 82’, Smajlagić 90’)

Stadion: Bilino polje (Zenica) Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk)

SARAJEVO: Dizdarević, Musa, Đokanović, Varešanović (Ikić), Mulahusejnović (Ahmetović), Tomašević, Džafić (Čataković), Čirjak, Drobarov (Salčin), Kapić, Suljić (Kobiljar)

TUZLA CITY: Fejzić, Nukić (Ferreyra), Kuzmanović, Karjašević, Karić (Gavrić), Mešinović, Čeliković, Mišić (Veselinović), Hrkač, Mehidić, Coulibaly (Smajlagić)