Tuzla City sa ukupnih 8:0 pregazio Tre Penne i prošao u drugo pretkolo Konferencijske lige

Tuzla City je sa 6:0 i ukupnih 8:0 savladala Tre Penne i prošla u drugo pretkolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Tuzla City je zasluženo prošla u naredno kolo, nakon što su u San Marinu sa 2:0 savladali Tre Penne, danas su na Grbavici sa 6:0 pobjedili i ovjerili prolaz dalje, piše SC.

Prvu priliku na utakmici imao je Karješević u 17. minuti ali lopta odlazi pored stative, Smajlagić je prijetio u 32. minuti ali je Zambetti odlično reagovao i odbranio njegov udarac.

Igrao se 35.minuti kada je Karić oboren u šenaestercu, a sa bijele tačke bio je siguran Smajlagić za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Nukić je imao još jednu šansu ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremenu dominacija Tuzla Cityja. Čeliković na asisteciju Kuzmanovića u 49. minuti postiže gol za 2:0.

Već u narednom napadu je postignut gol za 3:0, ovaj put Kuzmanović je strijelac na asisteciju Nukića.

U 57. minuti novi gol Smajlagića za 4:0 ali i nova asistecija Kuzmanovića.

Minut je trebao ekipi Tuzla City za novi gol u 58. minuti postiže Šukilović na asistenciju Hrkaća.

Konačnih 6:0 u 83. minuti postiže Samir Bruić na asisteciju Mešinovića

U narednom kolu kvalifikacija za Konferenciju ligu Tuzla City igra protiv AZ Alkamaara, mečevi su na rasporedu 21. jula i 28. jula.

Tuzla City – Tre Penne 6:0 ( Smajlagić 35’ (p), Čeliković 49’, Kuzmanović 50’, Smajlagić 57’, Šukilović 58’, Mešinović 83’).

Tuzla City: Fejzić , Mehidić (Mešinović 54’), Čeliković (Hrkać 54’), Šukilović, Nukić (Ferreyra 54’), Kuzmanović, Karjašević (Rekić , Karić, Mendes, Smailagić, Nargalić