Tuzla City u Širokom pretrpio prvi poraz ove sezone

Široki Brijeg je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede, a večeras je slavio protiv Tuzla Cityja u desetom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1. Ovo je bio prvi poraz ove sezone u domaćem prvenstvu za ekipu iz Simin Hana.

Bolje je Tuzla City igrao na samom startu utakmice i prijetio je preko Belmina Mešinovića, čiji je šut završio pored gola. U osmoj minuti opet Mešinović sjajno je probio po lijevoj strani, potom u sredini pronašao Mišića, ali on promašuje gol Širokog. Kazna je stigla u jako brzo.

Mujan je nakon lijepog prodora u 13. minuti šutirao na gol, a lopta je u ruku pogodila Elvisa Mehanovića, te je sudija Petrović dosudio penal za Širokobriježane. Loptu je na bijelu tačku stavio Bože Vukoja i pogodio za 1:0.

U 19. minuti je već bilo 2:0 za Široki. Fenomenalni Mujan je lijepim driblingom prevario Morrisa, a potom centrirao za Lukića kojem nije bilo preteško da poentira za veliko vodstvo Širokobriježana.

Nastavljena je dominacija domaćina i u nastavku prvog dijela, a Mujan je sve vrijeme zadavao velike probleme Efendiću na lijevoj strani napada Širokog. Tuzla City je tek ponovo zaprijetio u 33. minuti šutem M. Mehanovića s distance, no odbranio je to Miškić.

U 35. minuti je Tuzla City vjerovatno oštećen. Mešinovića je Musa srušio u kaznenom prostoru, a sudija Petrović je procijenio da je mladi fudbaler Tuzla Cityja simulirao, te mu je pokazao žuti karton.

U 39. minuti Tuzla City se vrario u igru. Nakon kornera i loše reakcije Miškića, loptu pred gol vraća Mišić, te pronalazi Gavrića koji je pogodio za 2:1. Gosti su imali veliku priliku nakon desetak minuta igre u drugom dijelu. Obšivač je u posljednji trenutak izblokirao Mešinovića.

Efendić je u 55. minuti šutirao daleko pored gola. Lukić je imao odličnu šansu u 62. minuti, međutim uspio je odbraniti Fejzić. Isti fudbaler pokušao je i u 74. minuti kada je lopta otišla pored gola. U 85. minuti lopta je pogodila u ruku Krpića, ali sudija se nije oglasio. Do kraja utakmice ostalo je 2:1.