Ubica sarajevskih divova: Nakon Sarajeva Musemić sa Tuzla Cityjem srušio i Željezničar

Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Željezničar rezultatom 2:1 u derbiju drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na startu je ofanzivnije krenuo domaći tim, a fenomenalnu šansu Mešinović je imao u 14. minuti, no već matiranog golmana Bendera spasio je Blažević koji blokira loptu i odbija je u korner.

U prvom poluvremenu Željezničar je prijetio sa distance. Pokušao je Subašić iznenaditi sa centra Fejzića, ali nije uspio, dok je najbolju šansu u prvih 45 minuta imao Omar Beća za goste, ali je njegov udarac također odbranio golman domaćih.

Prvih 45 minuta završeno je bez golova, a u nastavku je Željezničar zaigrao nešto ofanzivnije.

Najopasniji je bio Petar Bojo koji je šutirao iz svih pozicija. Prvo je u 53. minuti šutirao, a Fejzić odbio u korner, da bi u 61. minuti imao stopostotnu šansu.

Gosti su izveli najljepšu akciju na utakmici. Sve je išlo iz prve, Juričić prebacuje za Boju koji hvata volej sa nekih šest- sedam metara, ali Fejzić brani odlično.

Inicijativa gostiju sa Grbavice isplatila se u 72. minuti. Čeliković je rukom izblokirao šut Hamze Gasala, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator je bio Luka Juričić.

Tuzla City je nakon primljenog gola fantastično zaigrao. Prvo je dvije minute kasnije Mirzad Mehanović poravnao na 1:1, da bi u 80. minuti Ajdin Nukić pogodio za veliki preokret Tuzlaka.

Pogodak Mehanovića za 1:1 poremetio je igru Željezničara koja se totalno izgubila. Gosti nikako nisu mogli organizovati napade kao na 0:0 i došlo je do preokreta nakon kojeg se gosti nisu oporavili.

Ostalo je 2:1 tako da je Tuzla City upisao nova tri boda i na vrhu tabele se izjednačio sa gradskim rivalom, Slobodom.

Tuzla City – Željezničar 2:1 (M. Mehanović 74′, Nukić 80′ / Juričić 72′).

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 3.000. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Šukilović, Čeliković, Nukić (Tuzla City), Mekić (Željezničar).

TUZLA CITY: Fejzić, Gavrić, Nukić, Mehidić, Čeliković, Šukilović, Doffo, Mešinović (od 70. Efendić), Mišić (od 83′ Karjašević), Krpić i E. Mehanović (od 46′ M. Mehanović).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Blažević, Vrhovac, Drina, Malić, Beća (od 63′ Gasal (od 82′ Hrelja)), Mekić, Bojo, Subašić (od 82′ Duraković), Mujezinović, Juričić.