Bojan Bošnjak imao je šta reći na jučerašnjem ročištu na Općinskom sudu Sarajevo na kojem je kantonalno tužilaštvo tražilo da se ministru komunalne privrede infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša u Vladi Kantona Sarajevo pritvor produži za još dva mjeseca.
Nakon što su Tužilaštvo KS i Bošnjakov branilac iznijeli svoje argumente, Sudsko vijeće dalo je priliku i samom Bošnjaku da se izjasni.
"Ne ulazeći u pravni aspekt, zamolio bih članove Sudskog vijeća da prilikom donošenja odluke vezano za ovo o čemu pričamo nekoliko stvari uzmu kao bitne.
Prije svega, da kažem da sam neosuđivan, nisam imao situacija vezanih za slične stvari. Suprug sam i otac dva maloljetna djeteta.
Približavaju se božićni praznici i želio bih naravno kao svaki roditelj da tome prisustvujem.
Zamolio bih vas da tu okolnost uzmete u obzir vezano za vaše odluke. Ja poštujem i cijenim svaku odluku koju donesete", izjavio je Bošnjak.