Uhvaćen na djelu: Pogledajte šta Ronaldo gleda na mobitelu nakon rušenja rekorda

Cristiano Ronaldo jučer je po ko zna koji put ispisao historiju svjetskog fudbala. Portugal je u kvalifikacijama za SP pobijedio Irsku 2:1, a Portugalac je s dva gola postao najbolji strijelac u historiji reprezentativnog fudbala.

Dosad je rekord držao Iranac Ali Daei, koji je u 149 utakmica zabio 109 golova, a Ronaldo ga je prestigao u 180. utakmici za reprezentaciju, i to na nevjerojatan način. Portugalski kapetan je u 15. minuti promašio penal, a Irska je golom Egana vodila do 89. minute.

Onda je Ronaldo izjednačio udarcem glavom na asistenciju Goncala Guedesa, da bi u šestoj minuti sudijske nadoknade na isti način, nakon ubačaja Joaa Marija, donio Portugalu vrlo važnu pobjedu.

Nakon utakmice kamere su zabilježile snimku koja možda najbolje pokazuje kakav je karakter Cristiano Ronaldo.

Čovjek koji je sinonim za golove i koji je nekoliko trenutaka ranije srušio svjetski rekord sjeo je do prozora, uzeo je mobitel u ruke i uzbuđeno je gledao golove koje je zabio Ircima.