Uskrsnuće Barcelone protiv Seville u polufinalu Kupa kralja: Dembele učinio nešto što ove sezone nije nijednom…

Fudbaleri Barcelone još jednom su nakon produžetaka eliminirali svog protivnika, ovoga puta Sevillu u revanš susretu polufinala Kupa kralja.

Gosti su imali prednost od dva gola iz prve utakmice (2:0) i do samog kraja se činilo da će razliku uspjeti sačuvati, ali...

Katalonci već u 12. minuti sjajnim pogotkom Osumanea Dembelea dolaze u vodstvo. Bio je to prvi put ove sezone FRancuz uveže dva gola na dva meča uzastopno. Međutim, do drugog gola nisu uspijevali doći i pored brojnih prilika, da bi se Sevilli u 73. minuti ukazala izvrsna šansa da riješi sve dileme.

Dosuđen je jedanaesterac za goste, ali Lucas Ocampos je loše šutirao, a Ter Stegen odbranio. Ispostavit će se, bio je to jedan od ključnih detalja meča.

Prava drama se odvijala u samom finišu. Igrala se četvrta minuta nadoknade kada se Barcelona definitivno vratila iz mrtvih. Gerard Pique je odlično reagovao nakon kornera, pogodio za 2:0 i produžetke.

Strijelac pobjedonosnog gola za katalonski tim zatim je bio Martin Braithwaite u 95. minuti, sjajno je utrčao na centaršut Albe i glavom pogodio za 3:0. Konačnih, ispostavit će se.

Naš Miralem Pjanić zbog povrede nije bio u konkurenciji za ovaj meč.