Uspavanka na Koševu: Sarajevo i Široki podijelili bodove

Jako lošu fudbalsku predstavu i pravu uspavanku gledali smo večeras na Koševu, gdje su u 7. kolu Premijer lige BiH Sarajevo i Široki Brijeg podijelili bodove odigravši meč bez golova (0:0).

U prvom poluvremenu smo i vidjeli nekoliko šansi. Prijetio je Llanos DIzdareviću u nekoliko navrata, jednu šansu je imao i Brekalo, a na drugoj strani je Trako nakon prekida pogodio prečku. Međutim, rubrika zanimljivosti iz drugog poluvremena je ostala potpuno prazna.

Tako su timovi podijelili bodove, a čini se da ni jedni ni drugi nisu previše nezadovoljni takvim ishodom. Interesantna je i činjenica da je Sarajevo meč završilo bez udarca u okvir gola.

Na samom startu utakmice Llanos je testirao Dizdarevića na golu Sarajeva, koji je bio siguran nakon šuta s distance.

Na drugoj strani je u 4. minuti bilo opasno nakon što je Hebibović ukrao jednu loptu i pokrenuo kontranapad, ali Kobiljar ga je završio tako što je promašio cijeli fudbal.

U 16. minuti se lijepo namjestio Brekalo na ivici kaznenog prostora, raspalio po lopti, ali ona ide malo preko gola Sarajeva.

Uslijedilo je zatišje i period igre s mnogo prekida, a tako i tri žuta kartona za Palića, Kurdića i Čuljka. U 27. minuti nakon dobrog centaršuta iz slobodnjaka na loptu kasni Palić i propušta odličnu šansu, a pet minuta poslije Llanos opet prijeti na drugoj strani.

Llanos je lijepo šutirao iskosa s lijeve strane, ali Dizdarević to brani lijepom paradom.

U sljedećem napadu na drugoj strani zatresla se prečka gola Širokog, a pogodio ju je udarcem glavom mladi Trako nakon ubačaja Bodula.

U finišu prvog dijela vidjeli smo još jedan opasan kontranapad Sarajeva. Povukao je loptu Kobiljar, stigao do kaznenog prostora gostiju, ali na kraju nije uspio poslati loptu do usamljenog Hebibovića.

Mirno je bilo na otvaranju drugog poluvremena, a dugo smo čekali na prava uzbuđenja. Vidjeli smo tek jedan ubačaj Pidre i izblokiran šut Hebibovića.

Trajala je prava uspavanka na Koševu, a u 74. minuti je moglo biti opasno po Dizdarevića. Nakon prodora Brekala po desnoj strani i lijepog centaršuta na drugu stativu, Llanos nije uspio zahvatiti loptu glavom u izglednoj situaciji.

Do kraja nismo vidjeli apsolutno ništa i ostalo je 0:0. Sarajevo sada ima 13 bodova i poravnalo se s liderom Tuzla Cityjem i Slobodom, a Široki je s osam bodova na petoj poziciji.

Premijer liga BiH, 7. kolo:

Sarajevo – Široki Brijeg 0:0

Stadion Asim Ferhatović – Hase. Gledalaca: 2.000. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Žuti kartoni: Kurdić, Palić, Ahmetović (Sarajevo) Llanos, Čuljak, Medić, Lasić (Široki).

Sarajevo: Dizdarević, Pidro (od 83. Imamović), Dupovac, Kurdić, Hebibović, Trako (od 87. Buljubašić), Palić, Ramić, Bodul (od 83. Ahmetović), Kobiljar (od 71. Dervišagić) i Bagarić (od 71. Cmiljanić).

Široki Brijeg: Miškić, Čuljak, Obšivač, Musa, Jurić, Paponja (od 63. Vukoja), Mašić, Begić, Lukić (od 46. Vujinović), Brekalo (od 90. Lasić) i Llanos (od 81. Medić).