Uzaluda pobjeda Zvezde. Škotski Rangers ide dalje

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu Glasgow Rangers, rezultatom 2:1, ali je škotski tim zbog prednosti od 3:0 iz prvog meča izborio plasman u četvrtfinale UEFA-ine Evropa lige, javlja Anadolu Agency (AA).

Nošeni odličnom atmosferom na stadionu “Rajko Mitić“, beogradski ”Crveno-beli” odlično su otvorili revanš meč osmine finala Evropa lige protiv Rangersa i već u prvim minutama imali nekoliko dobrih prilika.

Erupcija oduševljenja navijača dogodila se u desetoj minuti meča kada je Mirko Ivanić u šesnaestercu odlično iskoristio centaršut i pogodio za vodstvo Zvezde.

Prilike u nastavku meča su se nizale na obje strane, a Rangers je izjednačio na 1:1 u 56. minuti utakmice i to golom Ryana Kenta.

Gol za pobjedu Crvene zvezde u posljednjim minutama susreta iz penala je postigao El Fardou Ben.

Žrijeb parova četvrtfinala i polufinala Evropa lige bit će održan 18. marta u švicarskom Nyonu.