Kraj / BiH – Ukrajina 0:2

KRAJ / BiH - Ukrajina 0:2.

92' - Žuti za Hadžikadunića.

90' - Još tri minute nadoknade.

87' - Dovbyk je driblinzima prevario i Hadžikadunića i Vasilja, na kraju je na gol-liniji intervenisao Kovačević. Umalo 0:3.

84' - Zinchenko iz slobodnjaka gađa ravno u Vasilja.

81' - Ukrajina će izgledno u baraž pošto Finci gube 2:0 od Francuske.

80' - Kodro je ušao umjesto Demirovića.

79' - BiH - Ukrajina 0:2. Nakon kontre pogađa Dovbyk. Izašao je sam ispred Vasilja i lako zatresao mrežu.

77' - Škarice Prevljaka iz teške situacije, sjajna odbrana Buschana.

74' - Krunić je izveo korner, lopta stiže do Ahmedhodžića, a ovaj petom šuta ravno u golmana.

71' - Nove izmjene. Prevljak i Nalić ulaze, Menalo i Hadžiahmetović izlaze.

65' - Malo koškanja na terenu. Pokačili su se Demirović i Zabarnyj. Obojica dobijaju po žuti karton.

63' - Petev reaguje, Cimirot i Krunić ulaze u igru umjesto Gojaka i Prcića. Na drugoj strani, Shaparenko mijenja Sobola.

58' - BiH - Ukrajina 0:1, Zinchenko. Prodor Tsygankova po lijevoj strani, lopta se odbila u petercu i stigla do samog Zinchenka.

55' - Ahmedhodžić je sjajno uklizao i blokirao udarac Ahmedhodžića.

53' - Dobar solo prodor Demirovića, na kraju mu je šut izblokiran.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, s centra kreću reprezentativci BiH.

Kraj prvog poluvremena: BiH - Ukrajina 0:0.

45' - Najbolja prilika za BiH. Nakon kornera odličan skok Hadžikadunića koji pogađa stativu.

44' - Bliži se kraj poluvremena, dobar otpor izmijenjenog sastava BiH motivisanoj Ukrajini.

40' - Zinchenko je s ruba šesnaesterca poslao nisku loptu prema saigraču koji je bio u dobroj poziciji. Međutim, jedan od defanzivaca je presjekao i izbio tu loptu.

36' - Luka Menalo je pokušao centaršutom pronaći nekoga od saigrača. Protivnička odbrana je to presjekla i otklonila opasnost.

35' - Miralem Pjanić posmatra utakmicu s tribina nakon što je odstranjen iz tima zbog nediscipline.

28' - Novi pokušaj Ukrajinaca sa distance. Yarmolenko s vrha kaznenog prostora nije bio precizan.

27' - Prva ozbiljna prijetnja BiH. Odlična duga lopta Prcića, Demirović je pokušao iz prve sa nekih 7 metara, ali nije dobro zahvatio loptu.

25' - Vasilj je odbranio još jedan udarac Ukrajinaca. Probao je Yaremchuk.

20' - Ukrajinci su imali prodor po lijevoj strani, Yaremchuk je zakasnio na loptu u petercu.

19' - Bez ijedne konkretne prilike Zmajeva do sada.

17' - Posjed je očekivano na strani gostiju. Čak 73%.

13' - Nova šansa za goste. Zinchenko je pokušao lijevom nogom, lopta je prohujala pored gola.

6' - Opasno pred našim golom. Malinovsky je pucao malo pored lijeve stative.

4' - Bez uzbuđenja na startu.

1' - Utakmica je počela, sretno Zmajevi!

20:40 - Igrači izlaze na teren predvođeni sudijom Lahozom, uskoro intoniranje himni.

20:35 - Na tribinama je 3000-4000 navijača BiH, a igrače su pozdravili aplauzom tokom zagrijavanja.

20:25 - S obzirom na izostanak Džeke i Pjanića, Petev je za večerašnju utakmicu kapitensku traku predao Adnanu Kovačeviću.

20:15 - U slučaju da Zmajevi ne ostvare pobjedu, kvalifikacije za SP u Kataru zvanično će biti najneuspješnije od osamostaljenja ove zemlje.

20:12 - Zmajevi će večeras igrati u bijeloj opremi.

20:10 - Iako je uoči utakmice s Finskom vladala sjajna atmosfera, neočekivani poraz od Finaca pokvario je raspoloženje pa će večeras na tribinama Bilinog polja biti prisutan mali broj navijača.

20:05 - Ovo će biti drugi međusobni sudar BiH i Ukrajine. Prvi odigran prije malo više od mjesec dana u Lvivu završen je podjelom bodova 1:1.

20:00 - Nakon neočekivanog poraza od Finaca (1:3) prije tri dana u Zenici, reprezentativci BiH izgubili su sve šanse da se bore za baraž, zbog čega susret s Ukrajincima nema rezultatski značaj za naš tim. Sa druge strane, Ukrajincima treba pobjeda u Zenici i da Finska ne pobijedi Francusku.

Standings provided by SofaScore LiveScore

19:55 - Glavni sudac duela bit će Antonio Mateu Lahoz iz Španije. Njemu će u Zenici asistirati sunarodnjaci Pau Cebrian Devis i Roberto del Palomar, dok će četvrti sudija biti Jose Luis Munuera.

19:52 - Selektor Ivaylo Petev za ovaj susret neće računati na Edina Džeku i Miralema Pjanića, a u odnosu na duel s Finskom, napravio je čak osam promjena.

BiH: Vasilj, Ahmedhodžić, Hadžkadunić, Kovačević, Sušić, Stevanović, Prcić, Hadžiahmetović, Gojak, Demirović, Menalo.

Rezerve: Šehić, Pirić, Ćivić, Jovičić, Saničanin, Krunić, Prevljak, Kodro, Cimirot, Ziljkić, Cipetić, Nalić.

UKRAJINA: Bushchan, Zabarnyi, Stepanenko, Matvlyenko, Tymchyk, Malinovskyi, Zinchenko, Sobol, Yarmolenko, Yaremchuk, Tsygankov.

Rezerve: Pyatov, Riznyk, Kacharaba, Kryvtsov, Sydorchuk, Shaparenko, Zbkov, Buyalskiy, Dovbyk, Garmash, Kovalenko, Karavaev.

19:50 – Poštovani čitatelji portala Raport.ba, dobro došli na tekstualni prijenos kvalifikacijske utakmice za SP između reprezentacija BiH i Ukrajine. Susret se igra na Bilinom polju u Zenici s početkom od 20:45.