Kraj / Kazahstan – BiH 0:2

KRAJ UTAKMICE - Kazahstan - BiH 0:2.

90+4 - Kazahstanci su nekako uspjeli ugurati loptu u mrežu, no sudija je svirao prekršaj nad Šehićem.

90' - Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

90' - Dobra prilika za Kolašinca. Dobio je loptu od Gojaka i pucao iskosa s lijeve strane, no neprecizno.

86' - Zaynutdinov šutira daleko pored gola.

83' - Požutio je Gojak.

81' - Junak utakmice Smail Prevljak napušta igru, mijenja ga Demirović.

80' - Džeko je promašio novu šansu. Nakon ubačaja Gojaka nekarakteristično loše je pucao glavom pored gola iz izgledne šanse.

77' - Još jedan pokušaj Gojaka s distance, ravno u ruke Pokatilova.

73' - Zaista impresivna partija Zmajeva danas, pobjeda ne bi smjela doći u pitanje.

70' - Džeko danas stvarno nema sreće. Prvo je pogodio prečku, lopta je otišla u korner, da bi u nastavku šutirao nakon kornera i pogodio stativu.

66' - GOOOOOL! Kazahstan - BiH 0:2, još jedan gol Smaila Prevljaka. Opet je Stevanović ubacio s desne strane, Džeko je promašio loptu na prvoj stativi, ali ona stiže do Prevljaka koji se sjajno snašao i pogodio. Gol pogledajte OVDJE.

65' - Zaprijetio je Kuat na drugoj strani. Ipak, bio je neprecizan.

64' - Još jedna odlična prilika. Džeko je sjajnim driblingom izbacio defanzivca Kazahstana, a potom i šutirao iskosa s desne strane, no reagovao je Pokatilov. U nastavku akcije Džeko još jednom, pokušaj glavom ide preko gola.

62' - Nevjerovatan promašaj Cimirota. Sa tačno 11 metara bez ikoga oko sebe promašio je kompletan gol. Petev ga odmah vadi, a mijenja ga Nalić.

60' - Peti korner za BiH, opet ga izvodi Ćivić, ali Pokatilov hvata loptu.

55' - Kazahstanci su nakon dugo vremena prišli golu Šehića, ali srećom bez ozbiljnije prijetnje.

52' - Kakva šteta. Sjajna akcija naših, Ahmedhodžić je iznio loptu na polovinu Kazahstana, dodao do Stevanovića koji s desne strane nalazi Džeku, a kapiten s ivice kaznenog prostora šutira pored gola.

51' - Dalekometni pokušaj Gojaka, odbranio je golman Pokatilov.

49' - Inicijativa Kazahstana koji želi izjednačenje.

47' - Domaći su imali prvi korner u nastavku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, s centra su krenuli naši igrači.

45+1 - Kraj prvog poluvremena. Zasluženo vodstvo BiH, potpuna kontrola meča, Kazahstanci bez ozbiljne šanse.

43' - Slobodan udarac je izveo Ćivić, ali je lopta pogodila jednog igrača u živom zidu i završila u korneru.

40' - Prevljak je prebacio loptu između dvojice Kazahstana i krenuo ka golu. Srušen je na ivici kaznenog prostora. Šteta što sada nemamo Pjanića...

39' - Još jedan pokušaj Džeke glavom, ovaj put preko gola. Centrirao je Ćivić.

38' - Opet je Stevanović ubacio, ali Džeko nije najbolje zahvatio loptu glavom.

37' - Dobra igra reprezentacije BiH, potpuno kontrola, domaćini bez ozbiljnije prilike.

31' - Zmajevi su krenuli i po drugi pogodak, Stevanović je opet centrirao s desne strane, ali je golman domaćih reagovao ispred Džeke.

29' - Kazahstanci su imali slobodan udarac iz povoljne pozicije, ali loptu hvata Šehić.

25' - GOOOOL! Kazahstan - BiH 0:1. Fantastičan centaršut Stevanovića s desne strane, a Prevljak pogađa glavom za vodstvo Zmajeva. Gol pogledajte OVDJE.

24' - Utakmica nije nekog tempa, što možda ide na ruku našoj reprezentaciji.

22' - Stevanović je krenuo u prodor po desnoj strani, ali mu je pobjegla lopta.

21' - Posjed lopte: Kazahstan 43% - BiH 57%.

19' - Treći korner za Zmajeve, izborio ga je Džeko.

16' - Dobro su kombinovali naši na malom prostoru. Stevanović i Hadžiahmetović su odigrali dupli pas, lopta je na kraju stigla do Prevljaka, koji šutira preko gola.

15' - Zmajevi su preuzeli posjed i trenutno kontroliraju igru.

13' - Gojak je petljao po lijevoj strani i izborio korner, ali ništa se nije izrodilo nakon njega.

11' - Prva prijetnja Zmajeva. Stevanović se prikrao u šesnaesterac i glavom uputio udarac nakon centaršuta Ćivića. Priseban je bio golman domaćih.

7' - Poslije sjajnog kontranapada Kazahstana, intervenisao je Šehić i uhvatio loptu.

6' - Prvi korner za BiH. Hadžiahmetović je ubacio, ali dobro reaguje golman Kazahstana.

4' - Kovačević je ostao ležati u kaznenom prostoru nakon sudara sa Šehićem.

3' - Kazahstanci su ušli agresivno u utakmicu.

1' - Utakmica je počela, sretno Zmajevi!

14:55 - U toku je intoniranje himni, prvo BiH, pa onda i Kazahstana.

14:53 - Obje ekipe izlaze na teren, uskoro počinje intoniranje himni.

14:40 - Zmajevi su u pohodu na prvu pobjedu u službenim utakmicama još od 18. novembra 2019. godine i trijumfa nad Lihtenštajnom 3:0. Od tada je prošao 691 dan odnosno 22 mjeseca.

14:32 - Ivaylo Petev suočio se sa brojnim problemima uoči utakmice.

Najprije su zbog povreda i korone otpali Miralem Pjanić, Mario Vrančić, Rade Krunić, Siniša Saničanin, Mateo Sušić i Stjepan Lončar, a potom su kazahstanske vlasti odbile izdati vize za šestoricu Zmajeva - Sanjina Prcića, Elvisa Sarića, Dennisa Hadžikadunića, Darija Đumića, Adija Nalića i Jusufa Gazibegovića.

Naknadno su Nalić i Gazibegović dobili vize i priključili se saigračima, dok su preostala četvorica otputovala u Ukrajinu gdje će čekati da im se priključi ostatak ekipe.

14:30 - Ovo će biti drugi susret Kazahstana i BiH. Prvi odigran u septembru na Bilinom polju završen je podjelom bodova 2:2.

14:25 - Glavni arbitar susreta bit će Italijan Davide Massa, a pomoćnici su mu Fabio Preti i Stefano Alassio. Četvrti sudija je Daniele Chiffi.

14:21 - Miralem Pjanić poslao je poruku saigračima pred utakmicu.

14:18 – Selektor Ivaylo Petev morao je napraviti čak pet promjena u odnosu na duel iz septembra pa se odlučio za sljedećih 11:

BiH: Šehić, Ahmedhodžić, Kovačević, Kolašinac, Ćivić, Cimirot, Hadžiahmetović, Gojak, Stevanović, Prevljak i Džeko.

Na klupi su: Vasilj, Pirić, Gazibegović, Ziljkić, Menalo, Nukić, Cipetić, Nalić, Jovičić, Demirović.

Kazahstan: Kazahstan: Pokatilov; Bystrov, Maliy, Alip, Vorogovskiy; Logvinenko, Kuat, Shomko, Zainutdinov; Zhukov, Schetkin.

Na klupi su: Seisen, Shaktskiy, Yerlanov, Taikenov, Murtazayev, Omirtayev, Kassym, Astanov, Orazov, Zhaksylykov, Beysebekov, Tapalov.

14:15 – Poštovani čitatelji portala Raport.ba, dobro došli na tekstualni prijenos kvalifikacijske utakmice za SP između reprezentacija Kazahstana i BiH. Susret se igra na Astana Areni u Nur Sultanu s početkom od 15:00.