Nizozemska u osmini finala. Tri lopte u mreži Amerikanaca!

Nizozemska i Sjedinjene Amerike Države igraju (počeo u 16 sati) prvi meč osmine finala Svjetskog prvenstva u nogometu koje se održava u Kataru.

Susret se igra na Khalifa International stadionu u Dohi.

Sastavi: SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE: Turner, Dest, Zimmerman, Ream, Robinson, Musah, Adams, McKennie, Ferreira, Weah, Pulisic.

Rezerve: Reyna, Aaronson, Horvath, de la Torre, Long, Morris, Roldan, Moore, Wright, Carter-Vickers, Yedlin, Acosta, Johnson, Scally.

NIZOZEMSKA: Noppert, Timber, van Dijk, Ake, Dumfries, de Roon, Frenkie de Jong, Blind, Klaassen, Gakpo, Depay.

Rezerve: Pasveer, de Ligt, de Vrij, Bergwijn, Luuk de Jong, Berghuis, Lang, Bijlow, Malacia, Janssen, Weghorst, Koopmeiners, Taylor, Simons, Frimpong.

TOK UTAKMICE

90+6 - Gotova utakmica. Nizozemska je prvi učesnik osmine finala, čega boljeg iz večerašnjeg meča Argentina - Australija.

90 - Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade

81 - Dumfries vraća dva gola prednosti, pogađa za 3:1. S obzirom na to da je do kraja samo desetak minuta, ovo bi mogao biti gol odluke.

76 - Amerikaci pogađaju za 1:2. Najbolji igrač SAD Pulisic je ubacio, Wright više sretno nego spretno zahvatio loptu čija je čudna putanja na putu do mreže iznenadila i golmana Nopperta.

45+1 - U sudačkom vremenu pogađa i Daley Blind. Nizozemci na poluvrijeme idu sa velikom prednošću.

10 - Trese se mreža Amerikanaca. Munjevit napad Nizozemaca koji je pogotokom krunisao Memphis Depay.

3 - Fantastična šansa za Pulisica. Sa desetak metara pucao je neometam, ali je golman Nozozemske Noppert odbranio.