Kraj / Ukrajina – BiH 1:1

90+3' - Kraj: Ukrajina - BiH 1:1.

90+1' - Sudija svira prekršaj za Ukrajinu na ivici kaznenog prostora.

90' - Kovačević ulazi umjesto Kolašinca.

89' - Bližimo se kraju utakmice, uskoro ulazimo u nadoknadu vremena.

82' - Demirović mijenja Prevljaka.

76' - GOOOOOOL. Ukrajina - BiH 1:1. Prcić je našao Stevanovića, ovaj sjajno uposlio Ahmedhodžića, a stoper Malmea pogodio je u maniru najboljih strijelaca.

74' - Smail Prevljak sada u glavnoj ulozi. Prvo mu je šut izblokiran od defanzivca Ukrajine, da bi nakon šuta Sarića lopta ponovo došla do njega, ali je pucao ravno u Pyatova.

69' - Kakva šansa za BiH. Džeko se u svom stilu namjestio i sjajno pucao sa preko 20 metara, ali vrhunska odbrana Pyatova.

66' - Dobar tempo s obje strane, teško je zamisliti da ne padne još koji gol do kraja.

63' - Sada je Smail Prevljak zaradio javnu opomenu.

57' - Dvostruku izmjenu je pripremio Petev. Ulaze Prcić i Sarić, izlaze Nalić i Gojak.

50' - Sada se nizaju šanse na obje strane. Iskosa s desne strane Tymchyk šutira pored gola.

49' - Velika šansa za Nalića, koji glavom puca pored gola nakon ubacivanja Ahmedhodžića.

48' - Dosta sreće za našu reprezentaciju. Yarmolenko je uposlio Shaparenka pred golom Šehića, ali naša odbrana je nekako otklonila ovu opasnost.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena.

43' - Kakva šansa za reprezentaciju BiH. Prvo je Hadžiahmetović pokušao, odbranio je Pyatov. Odbila se lopta do Kolašinca koji je našao Prevljaka, a njegov šut sa 11 metara je izblokiran i odlazi pored gola.

41' - Petev je već na zagrijavanje poslao Demirovića, Prcića i Sarića.

34' - Nevjerovatne scene pred golom Ukrajine. Nakon ubačaja s desne strane Stevanovića, dva puta je pokušao Kolašinac, ali prvo je odbranio Pyatov, a onda izblokirao Stepanenko. Najbolja šansa za BiH.

31' - Velike probleme imaju Zmajevi s kontrolom lopte, Ukrajinci mnogo bolji u dosadašnjem dijelu utakmice.

29' - Dosta sreće za naše. Udarac glavom Tsygankova koji je prozujao pored desne stative.

27' - Sada se Pyatov istakao. Gojak je ubacio za Prevljaka, a Matvlylenko zaprijetio svom golu.

25' - Šehić se istakao, odbranio je udarac Tymchyku nakon jedne kontre domaćih preko lijeve strane.

21' - Zmajevi su zaigrali nešto ofanzivnije nakon primljenog gola.

19' - Ahmedhodžić dobija žuti karton.

15' - Ukrajina - BiH 1:0. Odlična akcija domaćih, Stepanenko je proigrao Tsygankova, koji je u sredini našao Yarmolenka, a ovom nije bilo teško postići gol.

12' - Prva prijetnja Zmajeva. Gojak šutira preko gola sa 20-ak metara na dodavanje Stevanovića.

11' - Prvi žuti karton na meču dobija Eldar Ćivić zbog faula nad Yarmolenkom, morat će biti oprezan u nastavku susreta.

8' - Bez većih uzbuđenja za sada.

4' - Ukrajinci drže loptu u posjedu u uvodnim minutama utakmice.

3' - Na stadionu vlada zaista paklena atmosfera, stadion je ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta.

1' - Utakmica je počela, s centra kreće reprezentacija BiH. Sretno, Zmajevi!

20:38 - Igrači dvije reprezentacije izlaze na teren, uskoro je intoniranje himni.

20:35 - Grupa navijača BiH iz Sarajeva otputovala je u Lavov da bi bodrila Zmajeve.

20:20 - Ivaylo Petev zbog povreda nije mogao računati na standardni vezni red pa će umjesto Pjanića, Krunića i Cimirota večeras zaigrati Hadžiahmetović, Gojak i Nalić.

20:15 - Igrači su na zagrijavanju, polako se pune tribine Lviv Arene.

20:10 - Ovo će biti prvi međusobni susret Ukrajine i Bosne i Hercegovine.

19:55 - Glavni sudac duela bit će Felix Zwayer. Njemu će u Lavovu asistirati Marco Achmuller i Chiristian Dietz, dok je četvrti sudija Sven Jablonski (svi Njemačka).

19:50 – Selektor Ivaylo Petev napravio je dvije izmjene u odnosu na duel sa Kazahstanom. Upali su Hadžikadunić i Nalić umjesto Kovačevića i Cimirota.

BiH: Šehić, Stevanović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Ćivić, Nalić, Hadžiahmetović, Gojak, Prevljak, Džeko.

Na klupi su: Vasilj, Pirić, Kovačević, Gazibegović, Đumić, Jovičić, Cipetić, Prcić, Sarić, Ziljkić, Menalo, Demirović.

Ukrajina: Kazahstan: Pyatov, Zabarnyl, Kryvtsov, Matvlylenko, Tymchyk, Stepanenko, Shaparenko, Sobol, Yarmolenko, Tsygankov, Yaremchuk.

Na klupi su: Buletsa, Buschchan, Dovbyk, Karavaev, Kharatin, Korniienko, Riznyk, Shabanov, Sikan, Sydorchuk, Syrota, Zubkov.

19:45 – Poštovani čitatelji portala Raport.ba, dobro došli na tekstualni prijenos kvalifikacijske utakmice za SP između reprezentacija Ukrajine i BiH. Susret se igra na Lviv Areni u Lvivu s početkom od 20:45.