Kraj / Velež – Elfsborg 1:4

Kraj utakmice. Velež - Elfsborg 1:4.

90' - Georgijević dobija direktan crveni karton pošto je glavom udario igrača Elfsborga.

87' - Maudo blokira udarac Cvijanovića.

86' - Velež je pritisnuo, žele i drugi gol.

83' - Zanden mijenja Stranda.

81' - Velež - Elfsborg 1:4. Pogodio je Georgijević nakon sjajnog prijema i okreta, zaslužili su gol Rođeni.

78' - Bogdanović brani šut Ndionea, nema petarde zasada.

77' - Kao da i jedni i drugi jedva čekaju kraj utakmice.

74' - Olsson, Bernhardsson i Ndione su u igri, a izašli su Gojani, Frick i Okkels.

71' - Cvijanović je pokušao s desne strane, ali golman Ronning brani.

70' - Fina kombinacija Georgijevića i Pršeša, volej odlazi pored gola.

69' - Trenutno bez uzbuđenja na terenu.

66' - Grozan sudar Cvijanovića nakon udarca glavom, ali srećom pridigao se brzo.

62' - Georgijević centrira, raspoloženi Ronning hvata loptu.

60' - Četiri izmjene radi Feđa Dudić. Zvonić, Vehabović, Georgijević i Cvijanović ulaze, a van terena su Isić, Ćosić, Anđušić i Brandao.

59' - Atmosfera je pala na Grbavici, može li Velež bar do počasnog gola?

55' - Brandao šutira lijevom iskosa, ali preko gola Elfsborga.

52' - Velež - Elfsborg 0:4. Bogdanović brani penal Romeru, ali se lopta odbija do Fricka koji trese mrežu.

51' - Penal za Elfsborg, Isić je faulirao jednog igrača Elfsborga.

50' - Sada su Rođenima potrebna tri gola za produžetke, a da ne prime nijedan.

48' - Velež - Elfsborg 0:3. Okkels koristi grešku Isića i pogađa za 0:3.

U ekipi Veleža je izašao Dino Hasanović, a na terenu je Omar Pršeš.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena: Velež - Elfsborg 0:2

44' - I još jedan udarac bez gola, Ćosić je opalio desnom iz teške pozicije, ali je Ronning bio spreman.

43' - Prosto je nevjerovatno da Velež nije postigao barem jedan gol u prvom poluvremenu.

42' - Fenomenalan pas Radovca, Zajmović se nije snašao glavom. Njegov udarac ide preko gola.

40' - Sjajan šut Radovića lijevom nogom, još bolja odbrana Ronninga.

36' - Žestok duel Ćosića i Mauda, mali predah za oba tima. Igrač Veleža dobija žuti karton.

35' - Žuti karton za Stranda.

33' - Dobar prodor Brandaa, šutirao je, ali mu je udarac blokiran.

29' - Ukupno šuteva: Velež 6 - Elfsborg 3

27' - Ovčina nakon velike gužve poslije kornera šutira preko gola!

26' - Opasan napad Rođenih. Ovčina je uposlio Zajmovića u šesnaestercu, koji iz izgledne pozicije nije dobro zahvatio loptu.

25' - Radovac u opasnom prodoru, ali ne dolazi lopta na kraju do Ćosića.

24' - Trenutno velika bitka na sredini terena, situacija kakva definitivno odgovara gostima.

Pogledajte gol Okkersa za 0:2

20' - Sada prvi korner za Šveđane.

18' - Velež ima apsolutnu kontrolu nad utakmicom, ali je Elfsborg iz dvije prilike postigao dva gola.

16' - Velež - Elfsborg 0:2. Okkels je pobjegao Ovčini i postigao sjajan gol sa distance. Bogdanović nije imao šanse.

15' - Novi korner za Mostarce.

12' - Rođeni veći dio vremena na polovini Elfsborga, žele što prije do poravnanja.

9' - Novi dobar napad Rođenih. Anđušić iz okreta šutira ravno u Ronninga.

Pogledajte gol Fricka za 0:1

7' - Veliki pritisak Rođenih nakon primljenog gola.

4' - Velež odmah uzvraća, Brandao šutira, ali golman gostiju brani.

3' - Velež - Elfsborg 0:1. Veliku grešku napravio je Isić, a mrežu Bogdanovića pogodio je Frick.

1' - Utakmica je počela!

19:59 - Velež meč počinje u sastavu: Bogdanović, Ovčina, Isić, Zeljković, Radović, Hasanović, Radovac, Ćosić, Anđušić, Brandao i Zajmović.

Za Elfsborg od prve minute igraju: Ronning, Strand, Jarjue, Vaisanen, Larsson, Gojani, Holst, Romer, Okkels, Frick i Alm.

Poštovani čitatelji portala Raport.ba, dobro došli na tekstualni prijenos uzvratne utakmice 3. pretkola UEFA-ine Konferencijske lige između Veleža i švedskog Elfsborga. Susret se igra na stadionu Grbavica u Sarajevu s početkom u 20 sati.