Amerikanke očekivano slavile, BiH se oprostila od Svjetskog prvenstva

KRAJ UTAKMICE: BiH je poražena rezultatom 121:59 od strane sjajnih Amerikanki i na taj način su se Zmajice oprostile od Svjetskog prvenstva sa pet poraza iz pet mečeva.

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u Sydneyu završava svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Australiji utakmicom protiv favoriziranih Amerikanki.

Nije ovo bilo dobro prvenstvo za našu reprezentaciju koja je u četiri dosadašnja meča doživjela četiri ubjedljiva poraza te je prikovana za dno tabele sa koš razlikom -134.

Mnogo toga nije štimalo u igri naše reprezentacije počevši od odbrane, tranzicije, preuzimanja do šuta, što se odrazilo i na rezultatima.

Danas Zmajice ispred sebe imaju najjačeg mogućeg protivnika, reprezentaciju SAD koja je ostvarila sve pobjede u dosadašnjim mečevima te čvrsto drži prvo mjesto u našoj grupi te je prvi favorit za osvajanje Svjetskog prvenstva.

Standings provided by SofaScore

U toku je izvođenje nacionalnih himni obje reprezentacije, meč će uskoro početi.

Početnu petorku reprezentacije BiH čine Milica Deura, Nikolina Knežević, Nikolina Elez, Matea Tavić i Jonquel Jones.

Posljednja četvrtina

40' - Dvije kontre Amerikanki oba puta pogađa Austin

39' - Austin pogađa uz prekršaj, pogađa i slobodno bacanje

39' - Elez ponovo pogađa, naša najbolja košarkašica danas

38' - Oba tima u seriji promašaja

37' - Nikolina Elez pogađa za dva, Amerikanke uzvraćaju

36' - Ponovo lijepa akcija BiH i ponovo pogađa Nikolina Knežević

36' - Za tri poena pogađa Ionescu

35' - Naivan prekršaj Marković u napadu

34' - Lijepa akcija BiH, pogađa Knežević

33' - Za dva pogađa Miljana Džombeta

32' - Nova trojka za SAD, rezultat je 101:47

31' - Amerikanke dodatno povećavaju prednost, sjajne u odbrani, iz tranzicije kažnjavaju svaku grešku Zmajica

Treća četvrtina

30' - Knežević ne pogađa za tri poena, ali to uspjeva Atkins na drugoj strani

29' - Zmajice ne ide šut, sa druge strane Amerikanke sjajne u napadu i odbrani

28 ' - Nepostojeća odbrana BiH, Wilson lagano pogađa

28' - Chelsea Gray pogađa za tri poena

27' - Nova greška BiH, ponovo pogađa Stewart

27' - Prekršaj Džombete, dva slobodna bacanja za Kelsey, oba puta pogađa

25' - Amerikanke bolje u skoku pogađa Stewart, Nikolina Elez uzvraća trojkom

24' Jones pogađa za tri poena

23' - Amerikanke uvećavaju prednost, novi lagani poeni, rezultat 69:33

21' - Počela je treća četvrtina Amerikanke dolaze do novih poena, uzvraća Knežević

Druga četvrtina

20' - Završena je prva četvrtina, Amerikanke vode 63:31

19' - Tri vezane greške Zmajica, Amerikanke to nemilosrdno koriste

18' Delić pogađa za tri poena, Amerikanke brzo uzvraćaju, rezultat je 57: 27

17' Novi laki poeni za Amerikanke, time out zove selektor Lojo

17' - Amerikanke ponovo lako dolaze do koševa, uzvraća trojkom Nikolina Knežević

16' - Zmajice se malo probudile i napravile mini seriju , rezultat je 45:21

15' - Napokon prvi poeni za BiH, za tri pogađa Knežević

14' - Reprezentacija BiH još uvijek bez poena u drugoj četvrtini

13' - Kelsey Plum pogađa, Amerikanke stižu do plus 26 (41:15)

12' - Prekršaj u napadu Jonquel Jones, bez poena smo u drugoj četvrtini

11' - Druga četvrtina počinje kao i prva, ne koristimo naš napad, Amerikanke ponovo pogađaju

Prva četvrtina

1' - Meč je počeo prvi napad za Zmajice, Elez ne pogađa za tri poena

1' - Amerikanke postižu prve poene na meču, već vode 4:0, loše smo ušli u ovaj meč

3' - Matea Tavić postiže prve poene za BiH, rezultat je 8:3

4' - Prve poene postiže i Jonquel Jones, Amerikanke uzvraćaju rezultat je 10:5

5' - Za tri poena pogađa Gray, na drugoj strani istom mjerom uzvraća Milica Deura

6' - Amerikanke vrlo lagano dolaze do novih poena preko Thomas i povećavaju vodstvo na 9 poena razlike (17-8), selektor Lojo pozvao prvi time out.

7' - Dva slobodna bacanja za Copper, lična greška Anđela Delić

7' - Jones se sjajno snašla ispod koša pogađa za dva

7' - Igra se koš za koš, Amerikanke povećale prednost na 10 poena razlike

8' - Serija Amerikanki od 5:0, vrlo loša igra u odbrani naše reprezentacije

8' - Tavić izvanredno pogađa za tri poena

8' - Ponovo loše preuzimanje u igri naše reprezentacije, Amerikanke to maksimalno koriste

9' - Amerikanke dodatno povećavaju prednost, rezultat je 31:13

10' - Završena je prva četvrtina, Amerikanke očekivano imaju veliku prednost