Vahid Halilhodžić se ponovno našao na udaru žestokih kritika: ‘Mi gubimo vrijeme s njim..’

Nogometaši Maroka odigrali su u četvrtak u Cincinnatiju prijateljsku utakmicu protiv SAD-a. Domaćin je slavio s uvjerljivih 3-0.

U prvom poluvremenu američki nogometaši su zabili dva pogotka protiv sastava kojeg vodi Vahid Halilhodžić. Strijelci su bili Aaronson u 26. i Weah u 32. minuti. Sve je zaključeno pogotkom Wrighta u 64. minuti iz jedanaesterca.

Nakon tog poraza "Vaha" se našao na žestokom udaru kritika medija i navijača, a oštre riječi mu je uputio i bivši reprezentativac Maroka Youssef Chippo, koji je na društvenim mrežama napisao:

"Gubimo vrijeme s time što držimo Halilhodžića na klupi."

Podsjetimo kako će Maroko 23. novembra biti prvi suparnik Hrvatskoj u grupi F na Svjetskom prvenstvu krajem godine, kojem je domaćin Katar.

Osim protiv Maroka, hrvatske nogometaše u grupi očekuju utakmice protiv Kanade 27. novembra i Belgije prvog dana decembra.