Večeras sportski spektakl: Desetine miliona pratit će Super Bowl. Rihanna će biti dodatan razlog

Super Bowl najava stadion ragbi lopta

U noći s nedjelje na ponedjeljak nas očekuje najveća utakmica godine na američkom kontinentu. Na rasporedu je 57. po redu Super Bowl. U Glendaleu će snage odmjeriti Kansas City Chiefsi i Philadelphia Eaglesi.

Poglavice i Orlovi potpuno su zasluženo došli u predvorje raja i u međusobnom će ogledu odlučiti pobjednika 57. Super Bowla, koji kreće pola sata poslije ponoći. Pobjednik će se znati otprilike tri sata kasnije. Ko će to biti teško je reći iz više razloga. Najbitniji je taj da su obje ekipe tijekom sezone ostvarile jednak omjer pobjeda i poraza (14-3) te pokazale visok kvalitet igre.

Šou program

Procijenjuje se kako će spektakl u Arizoni gledati u prijenosu uživo i više od 100 miliona ljudi, a dobar tih miliona više će pažnje posvetiti već tradicionalnom halftime showu, odnosno šou programu u poluvremenu utakmice.

Ove godine nastupa svjetska zvijezda s Barbabosa, Rihanna. Njoj će ovo biti prvi nastup uživo nakon dugih pet godina. Zato ne čudi što će sve oči svijeta večeras biti usmjerene u pozornicu na Glendaleu.

Rihanna je u septembru najavila da će nastupiti u poluvremenu SuperBowla, koje će producirati DPS, s Roc Nationom i Jessejem Collinsom kao izvršnim producentima i Hamishem Hamiltonom kao režiserom.

Inače, još 2018. je bila pozvana da nastupa za vrijeme poluvremena SuperBowla u Atlanti.

Ranije je odbila

Međutim, ona je to odbila zbog kontroverzi oko NFL-ova tretmana Colina Kaepernicka. Bivši bek San Francisco 49ersa bio je i hvaljen i kritiziran jer je kleknuo tokom intoniranja nacionalne himne u znak protesta protiv policijske brutalnosti i društvene nepravde. Show je naposljetku predvodio pop rock bend Adama Levinea, Maroon 5. S posebnim gostima kao što su Big Boi i Travis Scott. Ovogodišnji SuperBowl će se održati 12. februara.

Program počinje u 18,30 po lokalnom vremenu, odnosno u 0,30 po srednjeevropskom vremenu. Ko će osvojiti SuperBowl trebalo bi se znati poslije 3,30 sati po našem vremenu kada će završiti utakmica.