Velež i Sarajevo remizirali u derbiju. Mostarci će dugo žaliti za propuštenim prilikama

Velež i Sarajevo su remizirali 1:1 u derbiju 11. kola Premijer lige, iako je Velež imao mnogo više prilika na utakmici.

Većinu prilika Rođeni nisu iskoristili, a u finišu je bordo tim poraza spasio rezervista Ivan Ikić, koji je pogodio za konačni rezultat ove utakmice. Prethodno je Velež vodio golom Dženana Zajmovića, koji je danas po osmi put u karijeri bio strijelac protiv Sarajeva.

Utakmica je otvorena velikom ofanzivom Veleža. Halilović je u desetoj minuti šutirao, a golman Sarajeva uz velike napore odbranio njegov udarac zatim je lopta pogodila stativu, imali su sreće Bordo momci.

U 14. minuti Rođeni su prijetili opet, ovaj put preko Zajmovića, na visini zadatka bio je Šahinović.
Čataković je pokušao iz prekida, šutirao je prema golu Veleža, ali Slaviša Bogdanović je obranio njegov pokušaj. Veoma grubo su igrala oba tima, pa je sudija Peljto već za 20. minuta pokazao čak četiri žuta.

Gosti su prijetili preko Čatakovića i Vršajevića, ali su njihovi udarci izblokirani. Pokušao je Halilović ponovo u 31. minuti, ali je pogodio samo vanjski dio mreže.
Mulahusejnović je bio u šansi, šutirao je, Bogdanović je bio siguran, tražili su iz ekipe Sarajeva penal, ali je sudija Peljto samo odmahnu glavom.
Poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

Desni bek Veleža Dejanović je šutirao iz voleja, ali je lopta otišla pored gola. Samo minuti (53’) Pršeš je presjekao jedan pas, dodao Haliloviću koji je krenuo u kontra napad gdje je pronašao Dejanovića koji je upropastio veliku šansu, jer je šutirao pored gola iako je na drugoj stativi imao samog Zajmovića.

Nije prošla ni minuta, nova greška Sarajeva ovaj put Tomaševića, Dejanović ovaj but nije bio sebičan dodao je Zajmoviću, a on rutinski pogodio za 1:0.

Pokušavalo je Sarajevo stići do gola izjednačenja i u tome je uspjelo, pogodili su preko Ikića u 75. minuti, veliki protesti su uslijedili nakon gola, domaći su tražili prekšaj, a nakon toga navijači su Veleža pogodili su flašom u glavu trenera Sarajeva Feđu Dudića.

Bolje je Sarajevo izgledao nakon gola, ali nisu uspjelavali doći do preokreta..