Velež neočekivano ispao od predstavnika Malte

Velež se nije uspio plasirati u treće pretkolo kvalifikacija za Konf. ligu.

Mostarci su prije sedam dana na Grbavici neočekivano izgubili od Hamrun Spartansa sa Malte rezultatom 0:1, a večeras su na gostovanju poraženi identičnim rezultatom.

Ekipa Hamruna je povela u 15. minuti i to golom Jonnya.

Kako navodi Reprezentacija.ba, nekoliko minuta kasnije Velež je imao dvije sjajne šanse. Prvo je Zeljković pogodio prečku, a onda Pantelić nije pogodio praznu mrežu.

Velež je u nastavku napadao, propustio nekoliko dobrih prilika, međutim Maltežani su zadržali prednost i ostvarili veliki uspjeh plasmanom u narednu fazu.