Velež odnio sva tri boda s Koševa nakon 30 godina

Sarajevo je danas na Koševu pod vodstvom Gorana Sablića pružilo još jednu slabu partiju i produžilo svoju agoniju, a u 19. kolu Premijer lige BiH je poraženo od Veleža sa 0:2.

Na kraju se, na osnovu svega viđenog, može reći da su Rođeni rutinski stigli do ove pobjede. Sjajno su otvorili utakmicu i brzo došli do dva gola, Sarajevo je prijetilo u prvom dijelu, ali je u drugom bilo potpuno bezopasno i Velež je bez problema sačuvao vodstvo i upisao tri boda. Strijelci su bili Anđušić i Zajmović, a tako su Rođenim donijeli prvu pobjedu na Koševu nakon više od 30 godina.

Posljednji trijumf na Koševu Velež je ostvario još u sezoni 1987/88.

Ostao je Velež sada osmoplasirani, ali ima 21 bod, dok je Sarajevo treće s 28.

Prvu priliku je Velež imao već u 3. minuti. Tada je nakon centaršuta Anđušića s desne strane glavom šutirao mladi Drina, ali pogodio je Đokanovića.

Puno se bolje snalazio Velež na teškom terenu od samog starta utakmice, a u 9. minuti su Rođeni i poveli. Radovac je jako lijepo prevario dvojicu čuvara, proslijedio loptu do Pece, a nakon njegovog lijepog centaršuta glavom loptu u gol šalje agilni Anđušić! 0:1.

Nastavio je Velež igrati dobro i nakoon vodstva, a u 17. minuti dolazi i do drugog gola. Oremuš je neoprezno startovao na Radovića i srušio ga u šesnaestercu, a Bandić je pokazao na bijelu tačku! Siguran realizator jedanaesterca bio je Zajmović, koji je zakucao loptu pod prečku za 0:2!

Sarajevo je prvi put zaprijetilo u 19. minuti, ali tada je šut Cmiljanića s 20 metara otišao pored gola. Minut poslije Bagarić nakon centaršuta s desne strane šutira glavom i pogađa stativu. Bila je to velika šansa za Bagarića…

Napadao je Velež i s vodstvom od 0:2, ali Sarajevo u 26. minuti dolazi do nove šanse. Pidro je sjajno centrirao, Oremuš uhvatio volej, ali zaustavio ga je Bogdanović.

Nakon pola sata igre Sablić je već napravio dvostruku promjenu, a na teren je umjesto Lazića i Palića poslao Šabanovića i Varešanovića. U 35. minuti velika šansa za Cmiljanića, ali sa sedam metara je poslao loptu pored gola. To je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom dijelu utakmice.

U nastavku smo gledali daleko slabiju fudbalsku predstavu s mnogo manje uzbuđenja. Sarajevo je bilo potpuno bezopasno, dok je Velež mudro čuvao svoj rezultat i potpuno kontrolisao igru.

U 69. minuti je Cvijanović imao lijepu šansu nakon prekida, ali nije uspio loptu poslati u gol. Desetak minuta prije kraja došlo je do koškanja igrača dva tima, a Šabanović je brzo dobio dva žuta kartona i isključen je s utakmice.

Do kraja je ostalo 0:2.