Velež prekinuo crni niz bez pobjede

Velež je ostvario veoma važnu pobjedu protiv Leotara na Policama u utakmici 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Rođeni su u Trebinju slavili rezultatom 1:3 nakon preokreta. Mostarski klub je tako prekinuo crni niz od pet utakmica bez pobjede u domaćem prvenstvu.

Od početka utakmice uglavnom su viđeni samo prekršaji. Nije bilo prilika, a u 17. minuti dosuđen je penal za Leotar nakon što je Zajmović odgurnuo jednog protivničkog igrača. Siguran sa bijele tačke za vodstvo Trebinjaca bio je Maksimović.

Rođeni su se ekspresno vratili. U 20. minuti Marko Perišić je postigao autogol nakon centaršuta Salčina. Domaći su ostali bez kapitena Đurića zbog povrede, a u 26. minuti Salčin je šutirao preko gola iz slobodnjaka. Mostarci su imali dobru priliku u 27. minuti. Prvo je Zajmović izblokiran, a potom je Perišić odbranio Peci.

Radovac je bio neprecizan u 30. minuti, a tri minute poslije i Hasanović je poslao loptu preko gola sa 20-ak metara. Nedugo nakon toga pokušao je i Salčin, no nije uspio ugroziti gol Leotara, ali je bio najbliži. Pet minuta prije kraja prvog dijela Bogdanović je odbranio udarac Todorovića. Bio je to veoma dobar pokušaj.

Na početku drugog poluvremena uglavnom se igralo na sredini terena. Anđušić je u 60. minuti šutirao, ali ravno u golmana Perišića. Radovac je u 69. minuti pogodio stativu, a u istoj minuti Rođeni su došli do prednosti. Nakon jednog odbranjenog udarca Perišića, lopta je došla do Zajmovića koji je glavom pogodio za 1:2.

Isić se našao u prilici u 78. minuti, no šutirao je glavom preko gola. Pokušao je i Zeljković u 82. minuti, ali promjene rezultata nije bilo. Sve je riješeno u 89. minuti. Perišić je odbranio udarac Brandaa, ali se lopta odbila do Pršeša, koji je pogodio za konačnih 1:3.