Velež savladao Željezničar. Revanš na Grbavici odlučit će finalistu Kupa BiH

Velež je ostvario pobjedu protiv Željezničara u prvoj utakmici polufinala Kup BiH.

Mostarci su poveli već u sedmoj minuti. Anđušić je tražio prostor za šut u šesnaestercu, ali lopta je došla do Šikala, koji je dobro pratio situaciju i zatim rutinski pogodio – 1:0 za erupciju oduševljenja na stadionu Rođeni.

Uslijedio je period u kojem je posjed značajno bio na strani gostiju, koji ipak nisu uspjevali izjednačiti. Štilić je blokiran u solidnoj poziciji, a potom se u 32. minuti ukazala prilika Santosu nakon kornera, ali odlično je reagovao Hadžikić.

Pred kraj poluvremena šansa se ukazala Haskiću nakon centaršuta Lauša, ali zamalo je Veležov napadač zakasnio.

Početkom drugog dijela meča nije se mnogo toga zanimljivog dešavalo, ekipe su uglavnom “gnjavile” loptu na sredini terena. Domaći tim je umrtvio utakmicu, a bezidejni gosti nisu uspjevali napraviti pristojnu akciju.

U toj iscrpljujućoj monotoniji susret je priveden kraju, zaključno s 1:0 za Rođene.

Revanš susret između Željezničara i Veleža bit će odigran 19. aprila na Grbavici, kada ćemo i saznati ko je finalista Kupa BiH.

Velež – Željezničar 1:0 (Šikalo 7’)

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude).

VELEŽ: Hadžikić, Domić, Zvonić, Zeljković, Hrkać, Šikalo (Ćuković), Hasanović (Pršeš), Vehabović (Dejanović), Lauš, Anđušić, Haskić.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Drina, Cocalić, Šehić (Jašarević), Hodžić, Mekić, Drljo (Amoah), Štilić, Santos, Krpić (Hodžić).