Velež se šprdao s Borcem, Mostarci sada imaju bodova kao Željo

Fudbaleri Veleža u prvoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH savladali su Borac kod kuće rezultatom 2:0.

"Rođeni" su dobro otvorili meč, stvarali prilike pred golom gostiju i dominirali većim dijelog prvog poluvremena, a nagrada za takvu igru stigla je u posljednjim trenucima prvog dijela kada je Nemanja Anđušić sjajnim udarcem s ivice kaznenog prostora pogodio za 1:0.

Kako je završio prvo poluvrijeme, Velež je tako započeo drugo - golom. Nakon pet minuta igre u nastavku Obren Cvijanović je udvostručio prednost domaćina na asistenciju Harisa Ovčine.

Mogao je Velež slaviti i ubjedljiviju pobjedu, ali se na golu Banjalučana s nekoliko odličnih intervencija istakao Bojan Pavlović.

Ovim trijumfom "Rođeni" su izbili na treće mjesto prvenstvene tabele i bodovno su se poravnali sa drugoplasiranim Željezničarom (37). Borac je pao na peto mjesto s dva boda manje od večerašnjeg rivala.