Velikani se spasili u sudačkoj nadoknadi. Juventus pogodio za izjednačenje u 92., Barcelona u 96. minuti!

U izravnom dvoboju za četvrto mjesto na ljestvici italijanskog nogometnog prvenstva Atalanta i Juventus su u Bergamu igrali 1:1.

U siromašnoj utakmici s malo prilika Atalanta je bila nadomak pobjede nakon što je Malinovski fantastičnim udarcem sa 25 metara u 76. minuti svladao Szczesnyja, no u drugoj minuti sudačke nadoknade Danilo je bio najviši u skoku pred domaćim vratima te proslijedio ubačaj iz kuta Dybale u mrežu za konačnih 1:1.

Milan na vrhu

Ovim remijem Juventus je zadržao četvrto mjesto na ljestvici sa 46 bodova, dva više od pete Atalante, prenose "Sportske novosti".

Ranije u nedjelju Milan je minimalnom (1:0) pobjedom protiv Sampdorije preuzeo vrh ljestvice. Jedini gol na utakmici postigao je Rafael Leao u 8. minuti. Milan sada ima 55 bodova, jedan više uz utakmicu više od drugog Intera, a dva više od trećeg Napolija. Sampdoria je 16. sa 23 boda.

U derbiju 24. kola španskog prvenstva Espanyol i Barcelona su odigrali 2:2 nakon što je Barca izjednačila u šestoj minuti nadoknade. Barcelona je povela, Espanyol je potom okrenuo rezultat i činilo se kako će ostvariti prvu ligašku pobjedu protiv gradskog suparnika nakon 13 godina.

Posljednji put Espanyol je u prvenstvu dobio Barcelonu 21. februara 2009. rezultatom 2:1. Nakon toga Barca je dobila 18 susreta, a pet utakmica je završilo bez pobjednika.

I ovoga puta je Espanyol imao 2:1 i činilo se kako će crna serija okončati, no gol Luuka de Jonga u šestoj minuti nadoknade spasio je Barcelonu poraza.

"Blau Grana" je povela već u drugoj minuti golom Pedrija, no u 40. minuti je sjajnim golom s ruba kaznenog prostora izjednačio Sergi Darder.

Poništen pogodak

U 56. minuti Gabi je doveo goste u novu prednost, no pogodak je naknadno poništen nakon video pregleda zbog zaleđa. Međutim, pogodak Raula de Tomasa u 64. minuti za vodstvo Espanyola je bio regularan. Darder je uputio sjajnu dugačku loptu, Eric Garcia se loše postavio, što je iskoristio De Tomas prsima je primio i pogodio za 2:1.

U sudačkoj nadoknadi obje su momčadi ostale s igračem manje. Zbog naguravanja su domaći veznjak Nicolas Melamed i Barcelonin branič Gerard Pique dobili žute kartone, a kako su im to bili drugi, morali su ranije napustiti teren.

Kada se već činilo kako će Espanyol izdržati, Adama Traore je u šestoj minuti nadoknade ubacio, a De Jong sjajno glavom pogodio za 2:2.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 54 boda, Sevilla na drugom mjestu ima 50, a treći je Betis sa 43 boda. Slijede Barcelona i Atletico Madrid sa po 39 bodova, dok Real Sociedad ima 38.