Veliki kiks Intera, Džeko ušao s klupe. Milanu se otvorio put do titule u Italiji

U zaostaloj utakmici 20. kola italijanske Serije A nogometaši Intera poraženi su na gostovanju u Bologni sa 1:2 i tako su ostali na drugom mjestu tabele sa dva boda zaostatka iza vodećeg Milana.

Oba tima imaju sada po 34 odigrane utakmice.

Toi znači da Milan (74 boda), sa pobjedama u preostale četiri meča, može osvojiti titulu i preoteti je gradskom rivalu (72 boda) koji brani naslov.

Naš reprezentativac Edin Džeko ušao je kao zamjena kod Intera u 63. minuti umjesto Joaquina Corree.

Inter je poveo već u trećoj minuti golom hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića.

No, potom je uslijedio preokret. Marko Arnautović je izjednačio u 28. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Nicola Sansone u 82. minuti. Bologna je sada 13. na tabeli sa 42 boda.