Vico i Dodik trljaju ruke: Željezničar gurnuo Borac bliže tituli

Željezničar i Borac su danas na Grbavici u meču 31. kola Premijer lige BiH, a Banjalučani su rutinski uspjeli doći do pobjede i dodatno se približiti osvajanju šampionskog naslova ove sezone!

Slavio je Borac s 1:2, a a sve golove vidjeli smo u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Goran Zakarić i Dejan Meleg za novo veliko slavlje tima Marka Maksimovića. Poraz Želje je u nadoknadi ublažio Samir Bekrić golčinom iz slobodnjaka, prenosi SCSport.

Dominirao je Borac od početka utakmice, a kao da su mu Plavi i svjesno prepustili terensku inicijativu i svoju šansu čekali iz kontranapada.

Detalj s utakmice

U prvom dijelu nije bilo previše šansi, tačnije nismo vidjeli niti jednu konkretnu priliku. Golu Josipa Bendera prijetili su najviše Đorđe Ćosić nakon kornera, te Stojan Vranješ s nekoliko udaraca s distance.

Plavi su uglavnom opasni bili preko Ermina Zeca i Mustafe Mujezinovića, ali gol Bojana Pavlovića nije bio ugrožen u prvih 45 minuta.

U nastavku slična slika na terenu Doline ćupova. Opet je Borac držao loptu, Željo se dobro branio, ali samo do 67. minute. Tada je Borac odigrao dobru akciju i stigao do vodstva.

Subić je odigrao povratku loptu u kazneni prostor za Mehanovića, a ovaj rezervista Borca pronalazi Zakarića, koji postiže lijep gol za 0:1 pošto pogađa rašlje gola Plavih za 0:1.

Nije se dugo čekalo i na drugi gol Borca, pošto u 73. minuti Meleg postiže fantastičan pogodak sa 20 metara, kada je pogodio također rašlje gola nemoćnog Bendera za 0:2.

Poraz Želje ublažio je Bekrić u nadoknadi kada je pogodio iz slobodnjaka za 1:2.

Uz kiks Sarajeva u Doboju kod Kaknja (0:0 protiv Mladosti) Borac je stigao na čak +4 u odnosu na bordo tim, te je sada zaista potrebno čudo da Borac ne bude prvak jer su do kraja ostala dva kola. Može se reći da su igrači Borca već jednom rukom zagrlili šampionski pehar…