Vinicius doveo Real blizu polufinala Lige prvaka, Dortmund čeka šansu u revanšu

Real Madrid je pobijedio Liverpool 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka sa dva gola Viniciusa Juniora i jednim Marca Asensija. Za Liverpool je zabio Mohamed Salah.

Real je dominirao u prvom poluvremenu. Dominirali su sredinom terena, nisu dopustili Liverpoolu nijedan udarac niti bilo kakvu opasnost. Odlično im je uspijevao plan igre u kojem su dugim loptama forsirali Viniciusa na lijevoj strani gdje je koristio svoju brzinu pored jako sporog Phillipsa. Oba pogotka pala su upravo po toj strani.

Prvo je u 27. minuti Kroos sjajnom dugom loptom uposlio Viniciusa koji je jednostavno primio loptu i gurnuo je kraj Alissona koji nije imao šanse. Samo devet minuta nakon toga na jako sličan način Real je povisio na 2:0. Duga lopta Kroosa prema Viniciusu, Arnold je ovaj put bio oprezniji i uspio je presjeći, ali je zapravo napravio još goru stvar jer je loptu uputio prema Asensiju koji je sam izbio pred Alissona i zabio.

Zanimljivo, Liverpoolu je ovo bio prvi put od novembra 2014. da na utakmici Lige prvaka nije uputio nijedan udarac u prvom poluvremenu. Protivnik im je tada također bio Real, koji je pobijedio 1:0.

Liverpool je smanjio preko Salaha u 51. minuti. Wijnaldum je sjajno prošao kroz sredinu terena i dodao za Jotu čiji je udarac blokiran. Lopta se odbila do Salaha koji je iz stopostotne pozicije smanjio prednost Reala.

Ekipa Jurgena Kloppa bila je napadala u drugom dijelu, ali svoje prilike imao je i Real. Jednu takvu iskoristio je Vinicius u 65. minuti i zabio svoj drugi gol na utakmici. Benzema je dodao Modriću koji se sjurio prema šesnaestercu Liverpoola i napravio šansu Viniciusu. Brazilac je iz prve šutirao, Alisson je bio pokriven i nije dobro vidio loptu, ali je svakako mogao bolje reagirati u ovoj situaciji jer mu je udarac išao jako blizu.

Mancehster City je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedio Borussiju 2:1.

City je poveo golom De Bruynea u 19. minuti, da bi Borussija izjednačila šest minuta prije kraja golom Marca Reusa. Nijemci nisu izdržali i City je do pobjede došao u 90. minuti preko Phila Fodena.

Gosti su mogli povesti već u 7. minuti kad je mladi Knauff povukao kontru i dao do Halanda koji ostavlja Bellinghamu, no mladom Englezu Ederson skida dobar udarac iskosa s lijeve strane.

City je držao loptu, ali nije uspio stvoriti ni polupriliku pred Hitzom da bi poveo u 19. minuti nakon velike pogreške Emrea Cana. Veznjak gostiju predao je loptu Mahrezu na centru i City je do gola došao u četiri poteza.

Borussia je pokušavala, ali su domaćini jako dobro zatvarali Halanda koji nije dobio nijednu dobru loptu u prvih pola sata igre.

Borussia je ohrabrena dobrom igrom u prvom dijelu u nastavak ušla samouvjereno i već u 48. minuti je morala izjednačiti. Dahoud je poslao savršenu loptu u prostor Halandu koji je sa sebe u punom trku otresao Rubena Diasa, ali je malo izgubio ravnotežu i u čistoj šansi pogodio Edersona u nogu.

Kako je vrijeme odmicalo, City je čuvao loptu i tražio šansu kojom bi slomio Borussiju. U 77. minuti De Bruyne je opet našao Fodena, no njegov udarac s 15-ak metara ide ravno u Hitza. Foden je umalo postao tragičar jer je u 80. minuti u odličnoj šansi iskosa s lijeve strane pucao pokraj gola.

Sve njegove pogreške kaznio je Marco Reus šest minuta prije kraja nakon odlične akcije gostiju. Bellingham je dodao Halandu koji je sjajno osjetio da Reus utrčava u prostor. Norvežanin je savršeno proigrao svojega kapetana koji pogađa suprotni kut za 1:1.

Činilo se da će Borussia izdržati do kraja, ali se Foden u 90. minuti iskupio za sve promašaje. Nevjerojatni De Bruyne je dugom loptom na drugoj stativi ponašao Gundogana, on spušta Fodenu, a engleski reprezentativac ovaj put ne griješi s vrha peterca pogađa za konačnih 2:1.