Xherdan Shaqiri o sukobu s navijačima Srbije. “Radio sam svoj posao”

Reprezentacija Švicarske poražena je od Portugala sa 1:6, a po završetku meča vidno nervozni Xherdan Shaqiri ušao je u sukob sa novinarima.

Pitanje zašto je provocirao navijače Srbije poslije gola u posljednjem kolu grupne faze, iznerviralo je švicarsku zvijezdu koja je porijekom s Kosova.

Xherdan Shaqiri: Dao sam gol

“Dao sam gol. Radio sam moj posao. Dva puta sam dao gol”, rekao je Xherdan Shaqiri.

Aludirao je on na dva pogotka u duelima sa Srbijom na posljednja dva Mundijala, prenosi Nova.

Poslije katastrofe protiv Portugala, Shaqiri je ostao nasmijan.

“Pa šta treba da radim, da plačem”, rekao je švicarski reprezentativac eliminacije u osmini finala Mundijala u Kataru.

Podsjetimo, reprezentacija Portugala posljednji je četvrtfinalist Svjetskog prvenstva u Kataru.

Težak poraz

Portugalci su u osmini finala pobijedili selekciju Švicarske sa 6:1.

Tri gola postigao je Goncalo Ramos, u 17., 51. i 67. minuti. U strijelce su se upisali i Pepe u 33., Guerreiro u 55. i Leao u 90. minuti. Strijelac jedinog pogotka za Švicarsku bio je Alkanji u 58. minuti.

Reprezentacija Portugala u četvrtfinalu će se sastati sa selekcijom Maroka. Oba afrička selekcija je nakon boljeg izvođenja penala pobijedila Španiju sa 3:0.