Zanimljiva završnica utakmice Evropa lige: Igrači napravili dogovor o nenapadanju

U drami posljednjeg kola grupne faze Evropa lige u skupini F dalje su prošli Napoli i Sociedad (1:1), a Alkmaar je ispao nakon poraza od Rijeke (2:1).

Uoči ovog kola Napoli je imao 10 bodova, Sociedad i Alkmaar po osam, a Rijeka je imala jedan bod i bila je bez šansi za prolazak skupine. Kada su saznali da Alkmaar u sudačkoj nadoknadi gubi u Hrvatskoj, Napoli i Sociedad su u Italiji postigli dogovor o nenapadanju u sudačkoj nadoknadi.

Tako su se u posljednje tri minute utakmice pri rezultatu 1:1 igrači Napolija sami dodavali, a igrači Sociedada nisu pokazali nikakvu želju za oduzimanjem lopte zadovoljni bodom i izvjesnim prolaskom skupine.

Sociedad je gol za 1:1 zabio u 92. minuti, ali bi prošao i bez tog gola jer je imao bolji međusobni omjer u duelima s Alkmaarom. Nakon tog gola igrači španske momčadi više nisu dodirnuli loptu. Kada je sudac vidio što se događa i kakav je dogovor Napolija i Sociedada, svirao je kraj utakmice desetak sekundi prije isteka posljednje minute sudačke nadoknade.