Željezničar golom Subašića savladao Široki Brijeg

Željezničar je ostvario itekako dragocjenu pobjedu nad Širokim Brijegom u posljednjem kolu jesenjeg dijela m:tel Premijer lige BiH, Plavi s omjehom odlaze na pauzu.

Plavi su još od uvoda susreta, na jako teškom terenu Grbavice, bili konkretniji. Dosuđen je penal za domaće u 21. minuti kada je Medić povukao i srušio Subašića u šesnaestercu Širokog Brijega.

Međutim, Ermin Zec je prilikom udarca s bijele tačke bio neprecizan, promašio je kompletan gol.

Zatim je u 31. minuti Mekić pogodio stativu, a nakon što je vrhovima prstiju sjajni vratar gostiju Dario Miškić okrznuo loptu. Golman Širokog odlično je intervenisao i nekoliko minuta kasnije, kada je pokušao Mujezinović.

Željezničar u vodstvo ipak uspjeva doći u 38. minuti. Šutirao je Subašić sa ruba šesnaesterca, lopta je praktično dopuzala i ušla u ugao gola Širokog, dotad sjajni Miškić loše je procijenio situaciju. Do kraja poluvremena ostalo je 1:0.

U drugom dijelu utakmice Željezničar je i dalje bio bolji. Vrijedi izdvojiti šansu Drine nakon kornera u 71. minuti, ali loptu je na liniji zaustavio Brekalo. Veliku šansu zatim je propustio Mekić nakon pasa Mujezinovića, šutira tik pored gola Širokog

Do kraja su prave prilike izostale, čemu je kumovao i sve teži teren, tako da je ostalo 1:0.

U meču u Tuzli između Tuzla Cityja i Radnika viđena su dva gola već u prvom dijelu.

Poveli su gosti u 21. minuti s bijele tačke, a strijelac je bio Jovan Blagojević, da bi u 35. minuti Sulejman Krpić poravnao na 1:1.

U 63. minuti Tuzlaci dolaze do preokreta nakon što je dosuđeni penal za domaće iskoristio Sulejman Krpić koji pogađa za 2:1, a onda su gosti do boda stigli u sudijskoj nadoknadi golom Kenana Šarića za konačnih 2:2.