Željezničar iskoristio penal i crveni za Leotar pa se plasirao u četvrtfinale Kupa BiH

FK Željezničar Kup BiH, Leotar

Željezničar je savladao Leotar u sjajnom ambijentu na Grbavici i plasirao se u četvrtfinale Kupa BiH.

Plavi bolje otvaraju meč i vrše pritisak na gol gostiju, a zamalo su došli do pogotka u 16. minuti, kada se lopta nakon centaršuta Amoaha odbila od jednog igrača Leotara i prošla tik pored stative.

Nekoliko minuta kasnije zaprijetio je Leotar, Aćimović je uzdrmao prečku. Mnogo sreće imao je Željo u tom trenutku.

No, kapiten Trebinjaca je bio precizniji u 29. minuti. Njegov šut je prvo blokirao Cocalić, lopta mu se vratila, a zatim je Aćimović raspalio s dvadesetak metara i pogodio gornji kut Benderovog gola – 0:1.

Brzo je mogao Željezničar izjednačiti, ali Drljo je pogodio stativu. Isti igrač i u 39. minuti je prizemnim udarcem pogodio stativu, što je zaista nevjerovatno.

Minut kasnije za Željezničar je dosuđen jedanaesterac. Stoper Andrej Đurić je rukom ispred gol-linije zaustavio udarac Krpića i dobio direktan crveni karton.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Semir Šitilić – 1:1. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Situacija za goste postala je još gora u 60. minuti, kada je Prusina dobio drugi žuti karton, a Leotar ostao s dva igrača manje na travnjaku Grbavice.

Do vodstva je Željezničar mogao u 68. minuti, ali Krpić je pogodio prečku nakon ubačaja Štilića.

Rasla je nervoza među domaćim igračima kako je meč odmicao, a onda se desio 88. minut i najljepši trenutak utakmice. Novajlija Andrija Drljo je odapeo loptu s nekih dvadesetak metara i efektno zatresao mrežu Trebinjaca. Puletić nije mogao učiniti ništa, bio je to pravi projketil…

Ispostavit će se da je to bio pobjednički gol. Mladi reprezentativac BiH tako se na najbolji mogući način predstavio navijačima na Grbavici, čiji simpatije je pridobio već u debiju za Plave, koje je lansirao u četvrtfinale Kupa BiH.

Željezničar – Leotar 2:1 (Štilić 41’ penalm Drljo 88’ – Aćimović 20’)