Željezničar na Grbavici savladao Široki Brijeg i skočio na treće mjesto

Željezničar je večeras na Grbavici u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Široki Brijeg sa 1:0.

Tako je Željo stigao do prve pobjede pod vodstvom novog trenera Nermina Bašića, te je prekinuo crni niz od pet poraza.

Ovom pobjedom je Željo izbio čak na treće mjesto sa 42 boda, četvrti je Velež sa 41, dok je Široki peti sa isto toliko.

Prva opasnost viđena je pred golom gostiju u 10. minuti. Iz gužve je poslije prekida šutirao Cocalić, ali neko od gostujućih igrača ga je izblokirao.

Prvi udarac su Širokobriježani imali preko Bagarića u 18. minuti. Lopta je otišla preko gola.

U 20. minuti Galić centrira za Štilića, ali on loše šutira glavom.

Kolosalnu priliku u 24. minuti imao je Široki preko Kpana. Izašao je Kpan sam pred Muftića, ali mladi golman Plavih fenomenalno je nogom zaustavio njegov šut.

Samo minut poslije Ćavar pogađa stativu, a potom Pranjić šalje loptu preko gola! Mnogo je sreće imao Željezničar.

Majstorski je u 37. minuti Štilić pokušao lobovati Josipovića nakoon ubačaja Galića, ali golman Širokog je tu loptu izvadio ispod prečke svog gola!

Veliku šansu je u 42. minuti imao Krpić nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali je sa svega dva metra prebacio gol.

Željezničar do vodstva stiže na otvaranju drugog poluvremena. Drina je sjajno šutirao s distance, Josipović odbio loptu do Krpića, onda zaustavio njegov udarac, ali potom Amoah pogađa nebranjenu mrežu za 1:0.

Nastavio se pritisak Plavih, pa je Amoah u 54. minuti imao novu šansu, ali je Josipović ovaj put odbranio. Treba reći da je prilici prethodio sjajan prodor rezerviste Benjamina Šehića po lijevoj strani.

Nakon toga se dugo na terenu nije vidjelo nešto vrijedno pomena.

U 74. minuti je burno zbog jedne odluke Peljte negodovao Ivica Barbarić. Zbog žestokih psovki Peljto mu je pokazao crveni karton.

Četiri minute prije kraja Amoah je imao solo-akciju, ali na kraju je njegov šut odbranio Josipović.

Duboko u sudijskoj nadoknadi Mašić ruši Santosa u kaznenom prostoru, ali je Mekić promašio penal, piše Sport Centar.