Svijet

Željezničar na Tušnju poražen od Tuzle City

Fudbaleri Željezničara su u okviru 21. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Tuzle City sa 2:0.

U petoj minuti Stevanović ubacuje sa strane, a Ramović sa prve stative šutira pored gola. Dvije minute poslije velika prilika za Želju, Muminoviću je ispala lopta, a Juričić sa deset metara šutira pored gola. Domaći su poveli u devetoj minuti. Šehić je bio u duelu sa Džafićem, prvi dotakao loptu, ali je glavni sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Mišić.

Plavi su nastavili s napadima, a u 27. minuti iskosa šutira Juričić, Muminović dobro brani. Minutu poslije nakon kornera lopta se odbija do Čelikovića koji volej udarcem šutira pored stative. Brkić u 32. minuti sa distance pokušava, lopta odlazi preko našeg gola. Pet minuta nakon toga, nakon kornera Veselinović glavom šutira iz peterca, lopta još jednom ide preko gola domaćih. U 40. minuti Brkić ubacuje, a Ubiparip glavom šutira pokraj našeg gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

Nakon kornera Barišić je iskosa šutira preko našeg gola u 52. minuti. Ubiparip u 66. minuti sa 25 metara šutira preko gola. Udarac Ubiparipa iz 88. minute brani Fejzić. Konačnih 2:0 postavlja Maksimović u 92. minuti.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Tuzle City. Susret 1/4 finala Kupa BiH počinje u 14 sati na stadionu Tušanj.