Željezničar prekinuo crnu seriju, Borac zadržao korak za Sarajevom

Željezničar je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede, od čega su tri u domaćem prvenstvu, a Plavi su večeras na Grbavici savladali Radnik iz Bijeljine u 17. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine (2:0). Golove su postigli Juričić i Zdunić.

Utakmica na Grbavici je počela u visokom tempu, a u šestoj minuti izblokiran je Mujezinović. Radnik je dobru priliku imao u 13. minuti. Izblokiran je Pantelić. Šarić je bio potpuno sam, ali nije dobio loptu. Blažević je iu 18. minuti zblokirao Todorova koji je također bio u dobroj prilici.

Udarac Mekića u 22. minuti nije imao snage i lopta je završila u rukama Hodžića. I Juričić je nedugo nakon toga šutirao u golmana Radnika. Napadač Plavih pokušavao je još dva puta u nastavku. Jednom mu je odbranio Hodžić, a jednom je snažno poslao loptu preko gola.

Bilo je veoma opasno pred golom Željezničara u 38. minuti kada je u naletu bio Todorov, ali gosti su dobili samo korner. Mekić je šutirao daleko preko gola u 42. minuti. Plavi su u drugom poluvremenu krenuli ofanzivno i brzo su došli do vodećeg pogotka.

Nakon sjajnog driblinga Blaževića na desnoj strani uposlio je Juričića, a a napadač Plavih je pogodio za vodstvo domaćih. Udarac Gasala otišao daleko preko gola u 58. minuti. Željezničar u nastavku nije napadao kao na početku prvog poluvremenu.

Radnik je imao nekoliko kvalitetnih napada, ali bez završnice. Motika je u 77. minuti sa ruba šesnaesterca poslao loptu daleko preko gola. Sarajevski tim uspio je do kraja utakmice postići još jedan pogodak. Zdunić je u prvoj minuti nadoknade nakon asistencije Bekrića pogodio za konačnih 2:0.

Borac je ostvario minimalnu pobjedu (1:0) protiv Rudara, a Banjalučani su tako zadržali korak za trećeplasiranim Sarajevom i pozicijom koja vodi u Evropu.

U Banjoj Luci prvo uzbuđenje je viđeno u osmoj minuti kada je Dujaković šutirao daleko pored gola. Minutu poslije na drugoj strani Amoah je šutirao iskosa sa desne strane, a Ćorić je izbacio loptu sa gol-linije.

Udarac Zakarića odbranio je Šćekić u 11. minuti, a Amoah je u 18. pokušao lobovati Ćetkovića sa velike udaljenosti, ali nije uspio. Pokušao je Vojinović u 24. minuti, no nije bilo opasnosti po gol gostiju. Šćekić je u 25. minuti dobio žuti karton zbog zadržavanja igre, što se rijetko viđa.

Borac je poveo u 27. minuti. Zakarić je odlično spustio loptu za Melega, koji ju je poslao u praznu mrežu. Šćekić je odbranio pokušaj Lukića u 30. minuti, a u finišu prvog dijela dobar pokušaj Melega iz slobodnjaka otišao pored gola. Poluvrijeme je završeno katastrofalnim pokušajem glavom Pekije.

Knežević je prvi pokušao u drugom poluvremenu, ali nije bilo promjene rezultata. Potom je Šćekić odbranio pokušaj Lukića. Gosti su imali veliku priliku u 60. minuti, međutim Knežević je katastrofalno reagovao. Uslijedio je period bez većih šansi, a u 81. minuti udarac Amoaha odbranio je Ćetković.

Lukić je imao veliku šansu u 81. minuti da sve riješi, no nije ju iskoristio i domaći su dobili samo korner. U 85. minuti prvo je Šćekić odbranio udarac Subića, a potom je Bošnjak pogodio stativu, ali je tada signalizirana je nedozvoljena pozicija. Do kraja je ostalo 1:0.