Manijaci napustili Grbavicu na poluvremenu: “Gubitak identiteta se plaća ropstvom i poniženjem”

Zrinjski vodi na poluvremenu utakmice 27. kola m:tel Premijer lige BiH protiv Željezničara na Grbavici.

Plemići su poveli već u drugoj minuti. Nakon izvedenog auta Savić je glavom loptu prebacio iza sebe, na nju natrčao Janković i iz blizine matirao Bendera za 0:1.

I u nastavku su gosti bili opasniji, u dvije dobre šanse se našao Jukić. Prvo je šutirao pored gola, a njegov drugi pokušaj zaustavio je Kosorić na gol-liniji, piše scsport.

Prvu ozbiljniju priliku za Plave je kreirao Blažević u 32. minuti. Sve je sam napravio, slalomom prošao kroz odbranu Zrinjskog, ali njegov udarac je zatim odbranio Čondrić.

Zatim je Janković ponovo izašao sam ispred Bendera, ali u toj situaciji je vratar Željezničara izašao kao pobjednik.

Rezultat se tako nije mijenjao do odlaska ekipa na odmor, Plemići imaju minimalnu prednost.

Zanimljivo, najvatreniji Željini navijači, popularni Manijaci, napustili su stadion na poluvremenu. Prije toga na južnu tribinu su postavili parolu:

“Gubitak identiteta se plaća ropstvom i poniženjem”.