Željo visokim rezultatom savladao Slogu

Fudbaleri Željezničara su u okviru 23. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Slogu sa 4:1. Željo je poveo u 21. minuti. Drljo je ubacio sa strane, a brzonogi Santos utrčao i pogodio za 1:0. Drljo u 27. minuti iskosa šutira preko gola. Minutu poslije ponovo Drljo šutira preko gola. Nikolić u 32. minuti šutira preko našeg gola. Gosti su izjednačili u 35. minuti. Mihajlović je prošao po strani, dodao do Lalića koji pogađa našu mrežu. Udarac Šehića iz 44. minute odlazi pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

Santos ubacuje u 47. minuti, defanzivci Sloge krajnjim naporom izbacuju loptu ispred Krpića u korner. Tri minute poslije Željo je ponovo poveo. Krpić je sjajno ubacio za Santosa koji pogađa za 2:1.

Plavi su potom snažno napali. U 53. minuti Santos sa sedam metara iskosa šutira preko gola. Krpić minutu poslije izlazi pred gol Sloge, Brajlović sjajno brani.

Željo do trećeg gola dolazi u 59. minuti. Brajlović je srušio Santosa, a glavni sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Semir Štilić. U 76. minuti Štilić sa 15 metara šutira malo preko gola. Minutu poslije Santos šutira pored gola. Plavi posao završavaju u 78. minuti. Amoah je oduzeo loptu defanzivcu gostiju, izašao sam pred gol i pogodio mrežu Sloge.

Željezničar: Bender – Galić, Drina, Cocalić, Šehić – Hodžić (18), Beganović – Drljo, Štilić, Santos – Hodžić (99). Još su igrali: Krpić, Amoah, Kosorić, Hajdarević