“Zmaj” zablistao u Turskoj. Amir Hadžiahmetović postigao gol za pamćenje

Amir Hadžiahmetović pružio je igru za pamćenje. Ekipa Konyaspora izborila je plasman u osminu finala fudbalskog Kupa Turske uz dva pogotka našeg veznjaka.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je dvostruki strijelac u pobjedi nad Bodrumsporom od 3:2. Meč je odlučen u produžecima nakon što je regularni tok završen bez pobjednika (1:1).

Nekadašnji veznjak sarajevskog Željezničara u igru je ušao u 59. minuti s klupe za rezerve.

Samo pet minuta na terenu bilo je dovoljno da se upiše u strijelce za 1:0. Gol je bio majstorski.

Primio je Amir loptu na dvadesetak metara od gola, silovito "potegao" i pogodio gornji lijevi ugao. Gosti su izjednačili u 83. minuti. To je odvelo utakmicu u produžetke.

Potom je Hadžiahmetović u 105. minuti pogodio sa 2:1. Naš reprezentativac bio je precizan sa penala.

Kurtulus je svojim drugim pogotkom anulirao prednost Konyaspora u 110. minuti. Konačnih 3:2 za domaće postavio je Subasi u 115. minuti.

Za Konyaspor u ovom meču nije branio naš reprezentativni čuvar mreže Ibrahim Šehić.

Inače, Hadžiahmetović (26) član seniorskog tima Želje bio od 2014. do 2016. godine.

U februaru 2016. prešao je u Konyaspor. U maju 2017. osvojio je svoj prvi naslov s Konyasporom, a prvi klupski trofej ikada, pobjedom nad Istanbul Basaksehirom u finalu Kupa Turske.

U julu 2021. produžio je ugovor sa Konyom do juna 2024. godine.