Zmajevi osvojili bod protiv favorizirane Nizozemske

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Nizozemskom u utakmici 3. kola UAFE-ine Lige nacija na Bilinom polju u Zenici.

BiH se u večerašnjem susretu uglavnom bazirala na odbranu i pokušaje da ugrozi gol protivnika brzim kontranapadima. Nizozemska je pokušavala probiti odbrambeni bedem selekcije BiH, međutim do kraja susreta joj to nije uspjelo.

Zmajevi su odigrali odličan meč i osvojili bod protiv velikog favorita. Nizozemci su kontrolisali loptu od samog početka. Ipak, naša odbrana nije popustila.

Naši reprezentativci imali su nekoliko izleta pred gol Nizozemaca. Međutim, Cillessen nije imao ozbiljnog posla na golu.

Nizozemska je i u finišu prvog dijela pravila pritisak, ali nisu uspjeli postići gol pa se na odmor otišlo sa rezultatom (0:0).

I u nastavku je bh. tim igrao dobro. Nisu ustuknuli pre favoriziranim Nizozemcima kod kojih također nije sve funkcionisalo sjajno u napadu.

Ulaskom Edina Džeke i promjenom taktike Dušana Bajevića naš tim je postao mnogo opasniji. Pokušao je i Frank de Boer sa izmjenama. Donijelo je to nešto opasniju igru pred bh. golom, ali se naša selekcija dobro branila. U 78. minuti De Jong je imao odličnu šansu ali se pokazao Šehić,kao i u narednoj akciji.

U 85. minuti smo u posljednji čas blokirali šut, Nizozemci su bili veoma opasni, ali srećom nisu imali tog završnog udarca. Babel je u nadoknadi imao stopostotnu šansu, ali srećom ostalo je 0:0.

U odbrani se istaknuo golman Ibrahim Šehić koji je posebno u drugom poluvremenu imao nekoliko odličnih odbrana.

Za razliku odpostave protiv Sjeverne Irske, selektor naše reprezentacije Dušan Bajević je u startnoj postavi napravio šest izmjena. Novi fudbaleri su Todorović, Hadžikadunić, Kadušić, Tatar, Gojak i Đurić.

Nakon tri odigrana susreta u Ligi nacija BiH i dalje zauzima zadnje, četvrto mjesto u grupi 1 Lige A, sa dva remija i porazom. Holandija je druga s pobjedom, porazom i remijem.

BiH: Šehić, Todorović, Hadžikadunić, Saničanin, Kadušić, Pjanić, Cimirot, Krunić, Tatar, Đurić, Gojak.

NIZOZEMSKA: Silesen, Damfris, De Vrij, Van Dajk, Blind, Vijnaldum, De Ron, F. De Jong, Promes, Malen, L. De Jong.