Zmajevi uzeli bod u Strazburu od svjetskog prvaka Francuske

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je jako dobar rezultat u gostima kod Francuske, odigravši sa domaćnim neriješeno, 1:1.

Trikolori su od prvih minuta uspostavili dominaciju, pogotovo u posjedu lopte i vršili pritisak na polovini Zmajeva.

Džeko je oprobao šut s ruba šesnaesterca u 15. minuti, ali poslao loptu daleko iznad gola domaćina. S druge strane, Mbappe je u 27. minuti stvorio sebi priliku – pogodio je bližu stativu udarcem iz teškog ugla.

Novu priliku Džeko je dočekao u 36. minuti. Lijepo se namjestio Dijamant i raspalio sa 18 metara – njegov prizemni torpedo matirao je Llorisa! Poveli smo usred Francuske protiv svjetskih prvaka!

Međutim, svega četiri minute kasnije Trikolori su izjednačili. Lopta se nakon kornera bizarno odbila Griezmannu o leđa i završila iza gol-linije BiH. Šehić je izbacio loptu dok je još bila u zraku, ali pogodak je priznat.

Tempo igre drastično je opao u nastavku, a početkom drugog dijela Francuzi su ostali sa igračem manje.

Jules Kounde je dobio crveni karton zbog stravičnog starta na Seadu Kolašincu. S leđa je Francuz veoma grubo oborio Zmaja, kojeg je pritom i povrijedio. Sudija Sandro Scharer je prvo dodijelio žuti karton, ali nakon naknadnog gledanja snimka donio odluku da ipak pokaže crveni Koundeu.

Ipak, Zmajevi nisu iskoristili igrača više, pa je susret završio 1:1.