Zrinjski dobio Želju. Ivković: Razvalili su nas k'o bugarsku skupštinu

Željezničar je doživio težak poraz u derbiju četvrtog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, koji na kraju nije opravdao očekivanja, a Zrinjski je potpuno nadigrao Plave u Mostaru i na kraju ubjedljivo slavio rezultatom 3:0.

Opasno pred golom Željezničara bilo je odmah u prvoj minuti kada je sve sjajno uradio Juranović, ali izostala je realizacija. Veliku šansu Plemići su imali u četvrtoj minuti kada je Bilbija izašao na Bendera, no pogodio je u glavu golmana Željezničara. Zrinjski je tražio penal u desetoj minuti, ali sudija Topalović se nije oglasio.

Bekić je u 17. minuti poslao loptu malo pored gola Plavih. Na drugoj strani slab udarac Subašića završio je u rukama Kukića. Nakon što je Bašić poslao loptu preko gola, Željezničar je imao šansu preko Zdunića, koji je iskosa sa desne strane šutirao pored gola. Bilbija je pokušao glavom u 29. minuti, no Bender je to odbranio.

Bender je fenomenalno intervenisao u 32. minuti kada je Bilbija šutirao glavom. Golman Željezničara više nije mogao izdržati, a u 36. minuti nakon centaršuta Bašića na pravom mjestu je bio Savić i doveo Plemiće u prednost. Domaći su u 42. minuti udvostručili prednost, a ovaj put pogodio je Bilbija i do kraja poluvremena ostalo je 2:0.

Mirno je počelo drugo poluvrijeme, a onda je u 57. minuti Zrinjski došao do trećeg gola. Bekrić je ponovo centrirao, a Bilbija pogodio glavom. Slična situacija kao kod drugog pogotka. Plavi su odigrali lijepu akciju u 60. minuti, a na kraju Zdunić je poslao loptu pored gola. Poništen pogodak Ćorluke zbog ofsajda u 63. minuti. Prethodno je Bender odbranio jedan dalekometan udarac.

Željezničar je bio blizu pogotka u 73. minuti. Bekrić je fenomenalno šutirao iz slobodnjaka sa nekih 25 metara, ali je pogodio samo prečku. U nastavku činilo se kao da je Zrinjski “povukao ručnu”, tako da do kraja nije bilo nekih velikih šansi te je rezultat ostao nepromijenjen do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Zrinjski – Željezničar 3:0

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Žuti kartoni: /.

HŠK ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Bekić (od 79′ Čoko), Tičinović (od 64′ Malekinušić), Savić, Bašić (od 64′ Mašić), Kamenar (o 79′ Šošić), Juranović (od 84′ Gadže) i Bilbija.

FK ŽELJEZNIČAR: Bender, Vrhovac (od 46′ Crnčević), Drina, Malić (od 46′ Bekrić), Blažević (od 46′ Kosorić), Beća (od 61′ Musić), Subašić, Mujezinović, Mekić, Zdunić i Juričić (od 69′ Gasal).

Poslije utakmice trener Ivković je konstatovao da je pobjeda domaćina čista kao suza:

"Razvalili su nas k'o bugarsku skupštinu".