Zrinjski je jesenji prvak Premijer lige BiH: Na Tušnju pao i Tuzla City

Zrinjski je neočekivano lako, skoro rutinski, došao do pobjede u gostima kod Tuzla Cityja. Lider se tako dodatno odmaknuo od prvog konkurenta na tabeli.

Mostarski tim od početka je djelovao konkretnije u odnosu na izabranike Husrefa Musemića, solidne prilike propustili su u uvodu meča realizirati Bilbija i Zlomislić.

Plemići su poveli u 21. minuti, na pravom mjestu je bio neumoljivi Nemanja Bilbija. Nakon što je Morris loptu izbacio s linije, natrčao je kapiten Mostaraca i ubacio loptu u mrežu.

Zatim su se u dobrim šansama našli Krpić i Mehanović na drugoj strani, ali slabo su šutirali.

Zrinjski je mogao udvostručiti prednost u 26. minuti, ali Tičinović pogađa prečku.

I u drugom poluvremenu Plemići su bili bolji. Sjajnu priliku propustio je realizirati Tičinović u 51. minuti, kada je šutirao tik pored gola domaćih.

Zatim je golman Brajlović nekoliko puta izvrsno intervenisao pred naletima Mostaraca, ali njegovoj ekipi nije bilo spasa u 69. minuti. Tičinović je ostavio loptu Kamenaru, a rezervista Zrinjskog pogodio iskosa za 0:2.

Do završetka susreta nije se mnogo toga zanimljivog dešavalo, puleni trenera Sergeja Jakirovića bez većih problema priveli su meč kraju i upisali tri boda s kojima su se dodatno učvrstili na vrhu premijerligaške tabele. Sada imaju deset više od drugoplasiranog Tuzla Cityja te su, s obzirom da su dva kola do zimske pauze, osigurali titulu jesenjeg prvaka.

Tuzla City – Zrinjski 0:2 (Bilbija 21’, Kamenar 69’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

TUZLA CITY: Brajlović, Šukilović (Tomašević), Morris, Nukić (Gavrić), Mehidić, Karjašević, Mišić (E. Mehanović), Doffo, M. Mehanović (Ubiparip), Džafić, Krpić.

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Magdić, Memija, Zlomislić, Sabljić (Kamenar (Mašić)), Savić, Malekinušić (Jukić), Tičinović (Šipovac), Bilbija (Tešija).