Zrinjski nadigrao Sarajevo na Koševu

Fudbaleri Sarajeva poraženi su večeras na Koševu od mostarskog Zrinjskog rezultatom 0:2, u susretu trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Pitanje pobjednika gosti su riješili u prvom poluvremenu kada su postigli oba gola. U 24. minuti Tičinović je pogodio za vodstvo mostarskog tima, a konačan rezultat postavio je Bašić u 34. minuti.

Sarajevo je susret završilo sa deset igrača pošto je Dupovac u 80. minuti dobio crveni karton.

Ekipi Sarajeva je ovo bio drugi poraz u sezoni, dok je Zrinjski na omjeru od jedne pobjede i remija.

U prvom meču dana Željezničar je danas na Grbavici pobijedio ekipi Posušja sa 1:0 i došao do prve pobjede, dok je Sloboda u petak na Tušnju savladala Leotara s 1:0. Tuzlaci su prvi na tabeli s maksimalnim učinkom iz tri kola.

U nedjelju igraju Široki Brijeg - Radnik (21.00), a u ponedjeljak Velež - Rudar (20.00).