Zrinjski nastavlja sa pobjedama: Željezničar očekivano poražen na Grbavici

Fudbaleri Zrinjskog nastavljaju sa sjajnim partijama u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Ovaj put je na stadionu Grbavica 'pao' Željezničar rezultatom 2:1.

Gosti iz Mostara su cijeli meč bili bolja ekipa, a poveli su već u 70. sekundi meča golom Jankovića. Plemići su imali nekoliko prilika za povećanje vodstva u prvom poluvremenu, ali je Željo nekako uspio ostati u igri.

U nastavku je u 64. minuti pogodio nezaustavljivi Nemanja Bilbija kojem je to bio 28. pogodak u ovoj sezoni Premijer lige. Željezničar je uspio umanjiti poraz u 74. minuti preko Subašića i uz veliku grešku Čondrića.

Zrinjski je već novi prvak BiH sa 70 osvojenih bodova, čak 24 više od drugoplasiranog Tuzla Cityja, uz meč više. Sa druge strane Željezničar se nelazi na petom mjestu sa 37 bodova, dva manje od gradskog rivala FK Sarajevo.