Zrinjski pregazio Široki, dva gola Bilbije

Zrinjski je ostvario veoma ubjedljivu pobjedu protiv Širokog Brijega u utakmici 12. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Plemići su slavili u ovom mreču rezultatom 4:0 uz dva nova gola Nemanje Bilbije.

Plemići su furiozno krenuli u meč. U prvom napadu domaći su imali šansu. Bilbija je petom dodao do Kamenara, koji je šutirao malo pored gola. Samo minutu poslije Bilbija je glavom šutirao daleko preko gola. Bio je to dobar centaršut Tičinovića. Već treći pokušaj domaćih viđen je u trećoj minuti. Odličan centaršut Memije, a ovaj put je Tičinović poslao loptu preko gola.

Trener Zrinjskog našao se rano u problemu, jer se u šestoj minuti povrijedio Kamenar, a Jakirović je nedugo nakon toga u igru uveo Mašića. Plemići su došli do prednosti u 12. minuti. Bio je to još jedan odličan centaršut sa desne strane od strane Ćorluke, a Bilbija je loptu glavom poslao u mrežu. Već u 16. minuti Bilbija je još jednom pogodio. Savić mu je spustio loptu i udvostručio je prednost domaćih.

Uslijedio je period bez većih šansi, a Široki Brijeg nije uspio ugroziti gol domaćih. Odbrana kluba sa Pecare veoma loše je reagovala u 28. minuti. Bašić je centrirao iz slobodnjaka, a niko nije dirao loptu i ona je od stativu završila u golu za 3:0. Domaći su imali novu veliku priliku. Nakon greške Čuljka, Mašić je izašao sam na golmana Širokog, međutim odbranio je Miškić.

Do kraja prvog poluvremena viđena je još jedna šansa za Plemiće. Tičinović je u 43. minuti uputio dobar udarac lijevom nogom, no otišlo je to pored gola. Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu sve je definitivno bilo riješeno. Jakovljević je pogodio glavom u 54. minuti nakon centaršuta Bašića za 4:0. Široki nije mogao napraviti ništa. U 58. minuti viđen je čajan pokušaj Blagajića.

Još jednom je Miškić zaustavio Mašića koji je izašao na golmana gostiju. Bila je to velika šansa. Bilbija je pogodio u 75. minuti, ali dosuđen je ofsajd. Isti fudbaler pokušao je u 80. minuti, no otišlo je to ravno u golmana Širokobriježana. Memija je u 86. minuti spasio čist pogodak i do kraja je ostalo 4:0.

Zrinjski – Široki Brijeg 4:0

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: Šipobac (Zrinjski), Čuljak, Obšivač (Široki Brijeg).

ZRINJSKI: Soldo, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Memija, Savić, Bašić (od 63′ Bašić), Kamenar (od 8′ Mašić, od 68′ Sabljić), Tičinović (od 63′ Malekinušić), Juranović (od 68′ Šipovac), Bilbija.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak (od 70′ Kolega), Z. Begić, Mašić (os 61′ Grgić), Mujan, Blagajić (od 61′ Brekalo), Vukoja, Jurić, Lukić.