Zrinjski u nadoknadi izbjegao poraz od Tuzla Cityja

Zrinjski i Tuzla City su podijelili bodove u derbiju 6. kola Premijer lige BiH, a ovaj meč Pod Bijelim brijegom završen je rezultatom 1:1.

Bili su gosti iz Simin Hana pred pobjedom jer su od 32. minute vodili golom Adnana Džafića, ali Plemiće je poraza u 89. minuti spasio Jakirovićev džoker s klupe Malekinušić, koji pogađa za 1:1.

Počeo je Zrinjski prepoznatljivo agresivno i ovaj meč i pokušao brzo doći do gola, ali gosti su uspjeli iskontrolirati Plemiće i brzo uspostaviti svoju igru.

Ipak, u 16. minuti velika šansa za Zrinjski, ali je Kamenar sa 8-9 metara pogodio Bilbiju pred golom Fejzića, te je tako vjerovatno spriječen gol domaćih.

Uzvratio je na drugoj strani Mešinović, koji je sjajno probio po strani i tražio Džafića, ali u posljednji tren je ispred njega reagovao Ćorluka.

Uslijedio je miran period igre, a prekida ga Džafić u 32. minuti. On je lukavo nakon jedne duge lopte Doffa pobjegao odbrani Zrinjskog, a onda i lobovao istrčalog Kukića i matirao ga za 0:1.

Taj rezultat se na semaforu zadržao do kraja prvog poluvremena, a u nastavku je viđena slična igra.

Zrinjski je pokušavao doći do poravnanja, a Tuzla City se, kako je vrijeme odmicalo, sve više povlačio i čuvao rezultat.

Čekao je Musemićev tim šanse iz kontranapada, a jednu takvu je imao u 60. minuti. Tada je Nukić lijepo proigrao Gavrića, ali veznjak je sa 6 metara slabo šutirao i odbranio je to Kukić.

Nestvarna odbrana Fejzića viđena je u 72. minuti. Mehidić je skrenuo loptu ka svom golu, ali Fejzić je briljatno spasio svoju mrežu i ostavio je netaknutom!

U 77. minuti sjajna šansa za rezervistu Malekinušića, ali šutirao je malo preko gola nakon što je prevario dva igrača Tuzla Cityja, koji se u tim trenucima povukao.

Činilo se da će gosti doći do velikog trijumfa i nova tri boda, ali u 89. minuti Malekinušić udarcem s ivice kaznenog prostora trese mrežu gostiju i postavlja konačnih 1:1.

Mogao je Zrinjski u 97. minuti i do pobjede, ali je loptu nakon šuta Mašića gotovo s gol crte izbio Mehidić.

Treba reći i da je jako burno bilo nakon ovog gola Malekinušića za poravnanje pored terena. Sukobilo se osoblje s klupa oba tima, a Jakirović i Musemić su zaradili žute kartone, dok je Salatović u Zrinjskom i pocrvenio…

Premijer liga BiH, 6. kolo:

Zrinjski – Tuzla City 1:1 (Malekinušić 89′ / Džafić 32′)

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: 2.000. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Šukilović, Mešinović, Mehidić, Doffo (Tuzla City).

Zrinjski: Kukić, Barišić, Bekić, Ćorluka, Jakovljević, Savić (Malekinušić), Bašić (Tešija), Juranović (Mašić), Kamenar (Čoko), Tičinović i Bilbija.

Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Nukić, Morris, Karjašević (Efendić), Mehidić, Gavrić (Čeliković), Doffo, Džafić (Tomašević), Mešinović (Mišić) i Krpić.