Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko, debitovao je dresu Fiorentine u visokoj pobjedi Italijana u okviru Play-off runde za Konferencijsku ligu protiv ukrajinske Polissyje iz Žitomira rezultatom 0:3.
Džeko je, na iznenađenje svih, krenuo s klupe, iako su ga italijanski mediji najavili kao startera, a u igru je ušao u 70. minuti. Do tog trenutka sve je bilo riješeno.
Fiorentina je u vodstvo došla u osmoj minuti nakon autogola Oleha Kudrika, a u 32. minuti Robin Gosens je pogodio za 2:0 i već tada je bilo jasno ko će do trijumfa.
Igrao se 69. minut kada je za konačnih 3:0 i mirniji revanš pogodio Albert Gudmundsson.